Στα μάτια κοίταξε τον Ολυμπιακό ο ΠΑΣ Γιάννινα WBC στο δεύτερο μεταξύ τους παιχνίδι σε διάστημα δύο ημερών, το οποίο αυτή τη φορά διεξήχθη στην έδρα των «ερυθρόλευκων» στο ΣΕΦ. Αν και οι Γιαννιώτισσες προηγήθηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο με 19-29, κάνοντας συγκλονιστική εμφάνιση, στη συνέχεια ο Ολυμπιακός ξεκίνησε αντεπίθεση διαρκείας, κρατούσε ένα μικρό προβάδισμα και στο τέλος επικράτησε με 77-66.

Φυσικά το ματς δεν είχε καμία σχέση με το προ διημέρου 53-103 του Νέου Κλειστού. Ο ΠΑΣ Γιάννινα παρουσιάστηκε πολύ βελτιωμένος και αιφνιδίασε τον Ολυμπιακό με την εμφάνιση του πρώτου κυρίως δεκάλεπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Ολυμπιακός κατάφερε μάζεψε το εις βάρος του 19-29 και έφερε το σκορ στο ημίχρονο στο 40-38, ενώ στο τρίτο δεκάλεπτο ξέφυγε με 10 πόντους διαφορά 58-48. Ο ΠΑΣ στα 2:39 πριν το τέλος έριξε τη διαφορά στο 67-60 και λίγο αργότερα σε 70-63, όμως δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει την έκπληξη.

Γι’ άλλη μία φορά η Κόστοβιτς από πλευράς Ολυμπιακού ήταν η πρώτη σκόρερ με 18 πόντους και την ακολούθησαν η Ντέιβις με 17 και η Σταμάτη με 16.

Από τον ΠΑΣ Γιάννινα Βανέσα Πανούση και Ράντι Μπράουν είχαν από 16 πόντους και 15 η Σταυριανή Βιντσιλαίου.

Το Σάββατο ο ΠΑΣ Γιάννινα θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Παναθηναϊκό.