Σπουδαία νίκη πέτυχε η Θύελλα Κατσικά επί του Αμβρακικού Λουτρού με 0-1, με το «χρυσό» γκολ του Κώστα Πάνου να επιτυγχάνεται με κεφαλιά στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων! Έτσι οι «ερυθρόλευκοι» διπλασίασαν τις νίκες τους στο πρωτάθλημα και πλέον αρχίζουν να ελπίζουν στην παραμονή, αφού ανέβηκαν στους 7 βαθμούς και όλα είναι ανοιχτά.

Η Θύελλα θα μπορούσε να είχε πάρει και νωρίτερα προβάδισμα στο σκορ, όταν ο Μπλέτσας εκτέλεσε πέναλτι στο 43’, όμως ο τερματοφύλακας του Αμβρακικού, Βασιλειάδης, έπεσε στη σωστή γωνία και μπλόκαρε.

Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι στο 32’ με τον Παπακίτσο, ενώ η Θύελλα μετά το χαμένο πέναλτι είχε και δύο μεγάλες ευκαιρίες στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου, με μεγαλύτερη αυτή του Παπαρούνα, με τον Στασινόπουλο να προλαβαίνει με τάκλιν σχεδόν πάνω στη γραμμή.

Το γκολ για την ομάδα του Νίκου Γκούρα ήρθε από στατική φάση στο 92’, με τον Κολιούση να εκτελεί κόρνερ και τον Πάνο να παίρνει την κεφαλιά, νικώντας τον Βασιλειάδη.

Μετά το γκολ αποβλήθηκαν με κόκκινη κάρτα οι Παπακίτσος και Περβανάς λόγω μεταξύ τους συμπλοκής.

09/05/2021, 15:00
Μεσολογγίου ΑΕ 0-2 ΑΕ Λευκίμμης
09/05/2021, 17:00
Αχέρων Καναλακίου 4-2 Θύελλα ΠΑΣ
Πρέβεζας 2016 ΠΑΣ 0-2 Τηλυκράτης 2014