image description

Ανεβάζοντας την απόδοσή του στο β’ ημίχρονο, ο Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου νίκησε τα Γιάννενα WFC με 2-0 στο γήπεδο της ΕΠΣ Ηπείρου, μία ήττα όμως χωρίς συνέπειες για την ομάδα του Ανέστη Ζώη που πανηγύρισε από την Τετάρτη την παραμονή της στην Α’ Εθνική, χάρη στο διπλό στην Ημαθία επί του Αγροτικού Αστέρα Αγίας Βαρβάρας.

Οι φιλοξενούμενες παρουσιάστηκαν καλύτερες στην επανάληψη και ευτύχησαν να προηγηθούν στο 51΄ όταν η Χατζηγιαννίδου εκμεταλλεύτηκε λάθος έξοδο της Χατζηλαζάρου και με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά έκανε το 0-1.

Στο 76΄ η Σακελλάρη με ωραία ασίστ σημάδεψε τη Δημητρίου, εκείνη σούταρε, η Χατζηλαζάρου έδιωξε και στην επαναφορά με νέο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 0-2.

Στο 88′ η Κεχαγιά σημάδεψε στο δοκάρι της Χατζηλαζάρου.

Διαιτησία: Πίγγιου (Ράπτης, Στόλη)

Γιάννενα WFC: Χατζηλαζάρου, Νικολαόυ, Μπεκιάρη, Τσιούρη (90΄ Τόλη), Νικόπουλου, Μαργώνη, Σεφεριάδη (55΄ Κώτση), Παπαδημητρίου, Καραγιαννίδου (90΄ Μπούμπα), Κατσάνου, Δασιόπουλου (90΄ Ντόβα)

Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου: Ριζοπόυλου, Χατηγιαννίδου, Πυθούλα, Τοσουνίδου (83΄ Μουστακλή), Δημητρίου, Κεχαγιά, Σακελλάρη, Καλτσίδη (90΄ Πολυχρονίδου), Τσουκαλα (90΄Μπινιά), Μπούκα (83΄ Πεχλιβάνη), Παπαδοπούλου (51΄ Παράσχου)

Σε άλλα ματς της 9ης αγωνιστικής ξεχώρισε η νίκη του ΠΑΟΚ επί της Καστοριάς με 14-0 και της Λάρισας επό του Αγρ. Αστέρα Αγ.. Βαρβάρας με 10-0!

30/05/2021, 17:00
Λάρισα 10-0 Αγροτικός Αστέρας Αγ. Βαρβάρας
Γιάννενα 0-2 Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου
Ακαδημία Ελπίδες Καρδίτσας 94 2-2 Τρίκαλα 2011
ΠΑΟΚ 14-0 Καστοριάς ΓΠΣ
Άρης 1-1 Δόξα Δράμας 2016