image description

Πολύτιμη ισοπαλία απέσπασε η Θύελλα Κατσικά από τον Τηλυκράτη, θέτοντας τους Λευκαδίτες ουσιαστικά εκτός διεκδίκησης ανόδου, ωστόσο τα υπόλοιπα αποτελέσματα δεν βόλεψαν ιδιαίτερα τους “ερυθρόλευκους” που στις δύο τελευταίες αγωνιστικές ίσως χρειαστούν ισάριθμες νίκες για να παραμείνουν στη Γ’ Εθνική, ανάλογα και με τα υπόλοιπα αποτελέσματα.

Σε ό,τι αφορά το παιχνίδι, η Θύελλα Κατσικά βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 4΄ όταν ο Γραμματικόπουλος με πλασέ στην κλειστή γωνία νίκησε τον Πατσιούρα κάνοντας το 0-1.

Η Θύελλα βρήκε τα ψυχικά αποθέματα, ανέβασε την απόδοσή της και γύρισε προσωρινά το ματς, κάνοντας το 1-1 στο 37΄ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πάνου που είχε κερδίσει ο Περβανάς σε χέρι του Νατίδη, ενώ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Περβάνας έκλεψε την μπάλα και με υπέροχο διαγώνιο σουτ έκανε το 2-1!

Δυστυχώς το μεγάλο αυτό αποτέλεσμα δεν μπόρεσε να το κρατήσει ως το τέλος η ομάδα του Νίκου Γκούρα, αφού στο 78′ οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι, όταν ο Τσουμάνης ανέτρεψε τον Αλοπούδη και Φέτσης που το εκτέλεσε διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Στα τελευταία λεπτά η Θύελλα Κατσικά έχασε μεγάλες ευκαιρίες με Παπαρούνα και Τουρμούσογλου για να πάρει τη νίκη, αλλά οι παίκτες των γηπεδούχων αστόχησαν.

Θύελλα Κατσικά: Πατσιούρας, Μελιγγιώτης (74΄ Γιωτάκης (86΄ Πλακιάς), Λσιγαρα, Κολιούσης, Πάνος, Τσουμάνης, Γούλας (74΄ Τάτσης), Πολυχρόνης, Μαρούλας (61΄ Τουρμούσογλου), Παπαρούνας, Περβανάς

Τηλυκράτης: Λέτσο, Κυπαρίσσης (52΄ Αλοπούδης), Καταγής, Ντόβας, Κούσας, Ντατίδης (52΄ Πετράκος), Τσελάι, Βάνας, Περιστέρης (65΄ Κολοβός), Φέτσης, Γραμματικόπουλος

Φώτο: Σάκης Σούλης

30/05/2021, 15:45
Θύελλα Κατσικας 2-2 Τηλυκράτης 2014
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 3-0 Θύελλα ΠΑΣ
Κασσιόπη 1-2 ΑΕ Λευκίμμης
Αναγέννηση Άρτας 2-0 Αμβρακικός Λουτρού