Μετά το πρόωρο και άδοξο φινάλε της περσινής σεζόν, η οποία θεωρήθηκε ως μη γενόμενη, εξαιτίας της πανδημίας, το ερασιτεχνικό επιστρέφει στη δράση! Ευχή όλων είναι να μπορέσει ο φετινός “μαραθώνιος” να εξελιχθεί ομαλά και πάνω απ’ όλα χωρίς να θέσει κανενός την υγεία σε κίνδυνο, με πιστή τήρηση των υγειονομικών πρωτοκόλλων.

Το Σαββατοκύριακο που διανύουμε ξεκινάει με δράση στο κύπελλο ΕΠΣΗΠ, όπου θα διεξαχθούν τα παιχνίδια της Α’ φάσης. Μεταξύ των σημαντικότερων αναμετρήσεων είναι αυτές το Κράψη – Πίνδος Κόνιτσας και Καστρίτσα – Ροδοτόπι, αφού πρόκειται για ομάδες Α΄ Ερασιτεχνικής.

Να σημειωθεί ότι ήδη από την ημέρα της κλήρωσης προκρίθηκαν απευθείας στη Β’ φάση χωρίς αγώνα οι ΠΑΟ Πεντέλης, ΑΟ Νεοχωρόπουλου, Τίγρεις και Αλμυρός Βουνοπλαγιάς.

Οι αγώνες είναι νοκ άουτ και αν κάποιο παιχνίδι λήξει ισόπαλο στα 90 λεπτά, τότε οι ομάδες θα χτυπήσουν κατευθείαν πέναλτι, αφού δεν προβλέπεται παράταση.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Α’ φάσης

Ομάδες Ημέρα Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ – Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ Σάββατο 16:00 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΓΟΥΚΟΣ Χ.
ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 Σάββατο 17:00 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΓΚΕΛΗΣ Θ.
ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ – ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ Σάββατο 17:15 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Λ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ.
Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ – Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ Σάββατο 17:15 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ.
ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY – Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. Σάββατο 17:15 ΝΕΟΣ Κ., ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.
ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ – Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ Σάββατο 17:15 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΝΙΚΑΣ Χ., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ.
Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ Σάββατο 17:15 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ.
ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ Σάββατο 18:30 ΒΛΑΧΟΣ Κ. Γ., ΚΟΣΙΝΑΣ Ε., ΣΙΝΔΡΟΣ Ν.
ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ – ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ Κυριακή 15:00 ΠΑΣΙΑΣ Α., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΒΛΑΧΟΣ Ν. Γ.
ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ – Α.Σ.ΝΕΟΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ Κυριακή 16:45 ΒΛΑΧΟΣ Κ. Γ., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο.
Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ – ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ Κυριακή 17:15 ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΓΩΓΟΥ Α.
Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ – Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ Κυριακή 17:15 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ., ΠΑΥΛΟΥ Ε.
Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ Κυριακή 17:15 ΝΕΟΣ Κ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ.
Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ – Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 17:15
Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ – Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ Κυριακή 17:15 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΤΣΙΤΟΣ Μ., ΧΑΛΙΓΙΑΝΝΗΣ Ν.
Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ – ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ Κυριακή 17:15 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ., ΣΙΝΔΡΟΣ Ν.
ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ Κυριακή 17:15 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΧΑΛΚΗΣ Μ., ΗΛΙΑ Ε.
Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ – Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ Κυριακή 17:15 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΣΗΠΑΚΗ Β., ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Δ.
ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ – Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ Κυριακή 17:15 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ., ΓΕΩΛΔΑΣΗΣ Π.
Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ Κυριακή 17:15 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ – ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Κυριακή 17:15 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ., ΚΟΣΙΝΑΣ Ε.
Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ Κυριακή 17:15 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΝΙΚΑΣ Χ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν.
Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ – ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Κυριακή 19:15 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Λ., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο.