Αήττητη και με φόρα συνεχίζει η ομάδα Κ19 του ΠΑΣ Γιάννινα στο πρωτάθλημα Νέων της Super League, αφού πέρασε με νικηφόρο αποτέλεσμα από τη Νίκαια επικρατώντας του Ιωνικού με 2-1 (0-2 ημίχρονο).

Ο ΠΑΣ μπήκε από την αρχή δυνατά στο παιχνίδι και απειλούσε συχνά τα αντίπαλα καρέ, με την υπεροχή του να μετουσιώνεται σε γκολ στο 39′ με τον Μίνα που εκμεταλλεύτηκε κλέψιμο έξω από την περιοχή και πλάσαρε ψύχραιμα και στο 42′ με τον Τσίρη, όταν μετά από σέντρα στην περιοχή αρχικά ο ΠΑΣ ζήτησε πέναλτι για χέρι, ο διαιτητής δεν έδωσε τίποτα, η μπάλα έφτασε στον παίκτη του ΠΑΣ που σούταρε εύστοχα.

Η ομάδα του κ. Δημήτρη Τερεζόπουλου, που είχε περάσει ως τεχνικός διευθυντής των υποδομών των Ηπειρωτών από το 2017 ως το 2019, κατάφερε να μειώσει στο σκορ στην πρώτη ουσιαστικά ευκαιρία που έκανε στο παιχνίδι στο 53′ με τον Μπονέτι, αλλά έμεινε με 10 παίκτες στο 70′ λόγω αποβολής του Γιαλεδάκη που τράβηξε από τη φανέλα τον Μίνα που έφευγε μόνος σε αντεπίθεση.

Παρά το “φτωχό” σκορ, βάσει και των πολλών ευκαιριών που δημιούργησε ο ΠΑΣ Γιάννινα, ειδικά στο α’ ημίχρονο, η ομάδα έδειξε και πάλι ένα πολύ ικανοποιητικό πρόσωπο και δείχνει ότι μπορεί να έχει βλέψεις για μία πολύ καλή πορεία.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ιωνικός (Δημήτρης Τερεζόπουλος): Νικολάου, Μπίμπα, Λάππας, Γιαλεδάκης, Αντωνέας, Λόκας, Αλεξανδράκης, Πιέτρης, Γραμμένος, Μπονέτι, Παντελαίος.

Στον πάγκο οι: Ψύχας, Βέσι, Καραμπίνης, Νικολακόπουλος, Βλαχίδης, Δάλλας, Ντόσκορης, Βαφειάδης, Κωστής

ΠΑΣ Γιάννινα (Χρήστος Αγγέλης): Βρακάς, Πήλιος, Ρίζος, Γωγουβίτης, Ντόντης, Τσέλιος (46’ Μπέλλος), Κύρκος (75’ Μαχαιράς), Τσίρης, Μίνα (84’ Μόσχος), Πάνος (64’ Λάμα), Ζώνιος (75’ Φερεντίνος)

Στον πάγκο οι: Λαδιάς, Γκρέστας, Ναούμης, Φερεντίνος, Ζαρκαλής, Μπέλλος, Μόσχος, Λάμα, Μαχαιράς