Την πρώτη της ήττα μετά από 11 σχεδόν μήνες αήττητου σερί (!) γνώρισε η ομάδα Κ19 του ΠΑΣ Γιάννινα που «λύγισε» από τον εντυπωσιακό Ατρόμητο (σ.σ. έκανε το 5 στα 5 στο πρωτάθλημα) στο Περιστέρι με σκορ 1-0! Κάπως έτσι μπήκε «φρένο» για την ομάδα του Χρήστου Αγγέλη στο μεγάλο σερί που έτρεχε ουσιαστικά από τον Μάιο που ξεκίνησε και πάλι η δράση μετά την 6μηνη διακοπή, τυπικά όμως από τις 24 Οκτωβρίου του 2020, με τελευταία ομάδα που τον νίκησε να είναι τότε η ΑΕΚ, 0-2 μέσα στα Γιάννενα (Ο ΠΑΣ είχε και μία ήττα στα χαρτιά από τον ΟΦΗ, καθώς η ομάδα δεν είχε ταξιδέψει τον Ιούνιο στο Ηράκλειο).

Ο Ατρόμητος ξεκίνησε πολύ καλύτερα στο παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί στο 22ο λεπτό, με τον ΠΑΣ να συνέρχεται στο β’ ημίχρονο, να πιέζει στο μισό γήπεδο, να χάνει ευκαιρίες με σουτ των Κύρκου, Πάνου και Τσίρη έξω από την περιοχή για την ισοφάριση, αλλά να μην την πετυχαίνει.

Τραυματίας αποχώρησε από το γήπεδο ο Λάμα που είχε διάστρεμμα.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Ατρόμητος: Σάλτας, Γεωργόπουλος, Πομώνης, Σταματούλας, Γκαμάνης, Μουντές, Μπουρνέλης, Καραμάνης, Δαλαμήτρας, Τσαντίλας, Λάγγας

ΠΑΣ Γιάννινα: Βρακάς, Πήλιος, Ρίζος, Γωγουβίτης, Ντόντης (46’ Μόσχος), Τσίρης, Φερεντίνος (46’ Γερονικολός), Πάνος, Μαχαιράς (68’ Μπέλλος), Κύρκος (90’ Ζαρκαλής), Ζώνιος (46’ Λάμα)