Στον Βόλο αγωνίστηκε για το πρωτάθλημα Κ17 της Super League ο ΠΑΣ Γιάννινα, με την ομάδα του Γιάννη Λώλη να έχει τις ευκαιρίες, αλλά να δέχεται δύο απίθανα γκολ στην αρχή και στο τέλος του β’ ημιχρόνου και να γνωρίζει τελικά την ήττα με 2-1. Ο ΠΑΣ δεν πρόλαβε να χαρεί την ισοφάριση στο 90’, αφού στην επόμενη σχεδόν φάση οι Βολιώτες πέτυχαν εκ νέου γκολ και έφτασαν στο νικηφόρο αποτέλεσμα.

Το παιχνίδι πήγε πολύ στη δύναμη και ήταν ανούσιο στο πρώτο 45λεπτο, αν και ο ΠΑΣ είχε καλές στιγμές, με σημαντικότερη το τετ α τετ του Αθανασίου στο 4’ από πλάγια θέση. Στο 8’ σουτ του Βλέτσα πέρασε δίπλα από το δοκάρι, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 36’ σούταρε έξω από την περιοχή με την μπάλα να κοντράρει στα σώματα και να περνάει λίγο δίπλα από το δοκάρι σε κόρνερ. Στο 38’ ο Λυκόπουλος είχε κι αυτός καλό σουτ πάνω από δοκάρι.

Στο β’ ημίχρονο ο Βόλος ευτύχησε να μπει με γκολ στα 20 δευτερόλεπτα με απίθανη σέντρα σουτ που πήρε ύψος και πολλά φάλτσα και ξεγέλασε τον Καραφυλλιά. Ο ΠΑΣ βγήκε μαζικά μπροστά για να πιέσει μια πολύ κλειστή άμυνα, αλλά του ακυρώθηκαν δύο γκολ, στο 58’ του Σάλο που ήταν κανονικότατο και στο 75’ του Λώλη που ήταν αμφισβητούμενο.

Τελικά η πίεση καρποφόρησε στο 90’ με κεφαλιά του Σάλο στο δεύτερο δοκάρι, αλλά οι παίκτες του κ. Λώλη δεν πρόλαβαν να χαρούν για πολύ, αφού μ’ ένα ξερό σουτ στο «παραθυράκι» του Καραφυλλιά, ο Βόλος έκανε το 2-1 στο 91’.

ΠΑΣ Γιάννινα: Καραφυλλιάς, Αθανασίου, Κύργιος, Λώλης, Παύλου (85’ Τσάγκας), Πάκος (62’ Ζωγράφος), Βλέτσας (71’ Μοιρόγλου), Χρήστου (85’ Ρίζος), Λυκόπουλος (62’ Ντώνος), Καφενζής, Σάλο