Σαββατοκύριακο με δράση ξανά στο ερασιτεχνικό και μετά την παρένθεση του κυπέλλου της Τετάρτης, τη σειρά παίρνει ξανά το πρωτάθλημα.

Στον Α’ Όμιλο της Α’ Ερασιτεχνικής θα έχουμε δυνατό παιχνίδι στο ενωσιακό γήπεδο «Στ. Τσανακτσής» με τον ΠΑΣ Κράψης να υποδέχεται το Νεοχώρόπουλο που εμφανίζεται κι αυτό αρκετά ενισχυμένο.

Όσον αφορά τους δύο προπορευόμενους του βαθμολογικού πίνακα, η Πίνδος Κόνιτσας θα έχει δύσκολο έργο, καθώς θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Προοδευτική Περάματος και το Νησί θα υποδεχτεί τον Αγροτικό Αστέρα Άνω Καλαμά.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 4η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΙΣΚΑΣ Σάββατο 16/10/21 16:30 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο., ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ.
Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ – Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ EPIRUS SPORT Σάββατο 16/10/21 17:00 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν., ΠΑΝΟΣ Σ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.
Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ – Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 16/10/21 18:15 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι.
Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ EPIRUS SPORT Σάββατο 16/10/21 20:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.
Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ – ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 17/10/21 16:15 ΠΙΓΓΙΟΥ Ε., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΠΑΠΑΛΑΖΑΡΟΥ Γ.

Ρεπό: ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ

Στον Β’ Όμιλο της ίδιας κατηγορίας ξεχωρίζει από το πρόγραμμα η αναμέτρηση του Μετσόβου με την Καστρίτσα. Οι Μετσοβίτες έχουν ξεκινήσει με το 3 στα 3 στο πρωτάθλημα και μαζί με τη Θύελλα Κατσικά έχουν πάρει «κεφάλι» στη βαθμολογία. Οι δε «ερυθρόλευκοι» με την εντυπωσιακή επίθεση των 17 γκολ σε 3 παιχνίδια αντιμετωπίζουν εκτός έδρας το Δροσοχώρι και θέλουν να συνεχίσουν στους ίδιους ρυθμούς.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 4η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ – ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ ΜΕΤΣΟΒΟΥ Σάββατο 16/10/21 16:30 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Λ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.
Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ – ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ Σάββατο 16/10/21 16:30 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ Σάββατο 16/10/21 16:30 ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΠΑΣΙΑΣ Α.
Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ – Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Σάββατο 16/10/21 16:30 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΧΑΛΚΗΣ Μ., ΠΑΥΛΟΥ Ε.
Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ – ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY ΑΝΑΤΟΛΗΣ Κυριακή 17/10/21 16:30 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Λ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ.

Ρεπό: ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ

 

Στη Β’ Ερασιτεχνική και τον Α’ Όμιλο δεν υπάρχει το πολύ μεγάλο ντέρμπι, ωστόσο ενδιαφέρον παρουσιάζει η αναμέτρηση Κληματιά-Πεντέλη.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 4η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ – Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 16/10/21 16:30 ΒΛΑΧΟΣ Κ. Γ., ΚΟΣΙΝΑΣ Ε., ΗΛΙΑ Ε.
Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ – Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑΣ Σάββατο 16/10/21 16:30 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΓΟΥΚΟΣ Χ.
Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. – Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 17/10/21 16:00 ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ.
ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ – Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ ΤΣΕΠΕΛΟΒΟΥ Κυριακή 17/10/21 16:30 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΚΟΛΙΟΣ Μ.
Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ – Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ (Συνθετικο) Κυριακή 17/10/21 16:30 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν., ΚΟΣΙΝΑΣ Ε., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ.
Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ – Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 17/10/21 18:15 ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΣΙΣΚΑΣ Π., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.

Ρεπό: ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ

Στον Β’ Όμιλο της Β’ κατηγορίας θα αναμετρηθούν σ’ ένα από τα πιο δυνατά ματς της 4ης αγωνιστικής η Μουσιωτίτσα με τους Ραφταναίους, ενώ η πρωτοπόρος ομάδα του Κουτσελιού θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Αετορράχη.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 4η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ – Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ (Συνθετικος χλοοτ Κυριακή 17/10/21 16:30 ΝΕΟΣ Κ., ΓΚΕΛΗΣ Θ., ΠΑΝΟΣ Σ.
Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ – Α.Σ.ΝΕΟΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ Κυριακή 17/10/21 16:30 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΠΑΥΛΟΥ Ε.
Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ – Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΡΩΜΑΝΟΥ Κυριακή 17/10/21 16:30 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.
Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ – Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ ΚΑΤΣΙΚΑΣ (Βοηθητικό) Κυριακή 17/10/21 16:30 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ., ΣΗΠΑΚΗ Β.
ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Κυριακή 17/10/21 16:30 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ., ΓΩΓΟΥ Α.
ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ – Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ Κυριακή 17/10/21 16:30 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο., ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ.

 

Τέλος, πρεμιέρα κάνει την Κυριακή η Γ’ Ερασιτεχνική, η οποία μετράει έναν όμιλο και μόλις εννιά ομάδες μετά την πανδημία.  Φαβορί για την άνοδο παρουσιάζεται η Α.Ε. Κρανούλας η οποία θα δώσει τα πρώτα της διαπιστευτήρια στο «Στ. Τσανακτσής» με αντίπαλο τον Μαχητή.

Γ’ Ερασιτεχνική, 1η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΠΣ ΟΙ ΤΙΓΡΕΙΣ – ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 17/10/21 12:00 ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΓΩΓΟΥ Α., ΒΛΑΧΟΣ Κ. Γ.
Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ – ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΣΦΑΚΑΣ Κυριακή 17/10/21 12:00 ΠΑΣΙΑΣ Α., ΧΑΛΚΗΣ Μ., ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Δ.
Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Α.Ε. ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 17/10/21 14:15 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΤΣΙΤΟΣ Μ., ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ.
Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΒΓΟΥ 2020 ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 17/10/21 20:15 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΓΕΩΛΔΑΣΗΣ Π., ΤΣΙΑΡΑΣ Ν.

Ρεπό: Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ