Για μία ακόμα φορά η Κ17 του ΠΑΣ Γιάννινα δέχεται γκολ στο φινάλε και χάνει βαθμό ή βαθμούς. Αυτήν τη φορά οι παίκτες του Γιάννη Λώλη έχασαν τη νίκη μέσα από τα χέρια τους στο Αγρίνιο, καθώς ισοφαρίστηκαν στο 92’ σε 2-2.

Παρά το άτυχο αποτέλεσμα, πάντως, ο ΠΑΣ Γιάννινα έβγαλε καλά στοιχεία, είχε πάθος, δύναμη, περιόρισε τον αντίπαλο, απειλήθηκε μόνο από στατικές φάσεις και έδειξε ότι με βελτίωση στις λεπτομέρειες μπορεί να γίνει πιο ανταγωνιστικός στο μέλλον.

Ο Παναιτωλικός ευτύχησε να προηγηθεί στο 13ο λεπτό με κοντινό πλασέ του Κοντούρη, μετά από φάουλ και ασθενή απόκρουση του Καραφυλλιά.

Στο 27’ μετά από σέντρα του Βλέτσα, ο Σάλο εκμεταλλεύτηκε σύγχυση στην περιοχή του Παναιτωλικού και με σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 78’ ωραία ενέργεια του Βλέτσα, σέντρα προς τον Σάλο κι αυτός με τρομερό εναέριο γυριστό σουτ πέτυχε ένα καταπληκτικό γκολ κάνοντας το σκορ 1-2.

Κι ενώ το ματς όδευε προς τη λήξη του και ο ΠΑΣ ήταν κοντά στη νίκη, στο 92’ ο Σ. Μπόκωρος δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη και ισοφάρισε σε 2-2.

Παναιτωλικός: Παπασωτήρης, Μόκκας (86’ Τουφεκούλας), Κουτσουπιάς, Μπόκωρος, Καπνιάρης, Ράδος, Γιωτόπουλος (Μωραΐτης), Κοντούρης, Μπρατσιώτης, Κυριαζής (86’ Βλαχοδήμος), Γαλιάτσος (86’ Μπίζος)

ΠΑΣ Γιάννινα: Καραφυλλιάς, Αθανασίου, Μίνης, Ντούκας, Παύλου, Λώλης, Ζωγράφος (73’ Λυκόπουλος), Χρήστου (83’ Τσάγκας), Βλέτσας, Καφενζής (61’ Τσίτας), Σάλο (83’ Νίττας)