Με μεγάλη νίκη επί του Αρχέλαου επιστρέφει από την Κατερίνη ο Αθλητικός Όμιλος Ιωαννίνων που επικράτησε με 24-25 σ’ ένα συγκλονιστικό παιχνίδι με φοβερές εναλλαγές συναισθημάτων!

Το πρωτάθλημα της Α2 χάντμπολ ανδρών επέστρεψε στη δράση μετά από 1,5 χρόνο απραξίας, με τον ΑΟΙ να δίνει ια δύσκολη μάχη και χωρίς να έχει δώσει και πολλά φιλικά παιχνίδια, αλλά κατάφερε να την κερδίσει στα σημεία, παρά το κακό ξεκίνημα στα δύο ημίχρονα και το 3-0 σερί που έκανε ο Αρχέλαος στα σημεία αυτά.

Ο ΑΟΙ κατάφερε  να περάσει πρώτη φορά μπροστά στο σκορ στο τρίτο πεντάλεπτο, αλλά οι δύο ομάδες πήγαν ισόπαλες με 10-10 στην ανάπαυλα.

Στο β’ ημίχρονο ο Αρχέλαος και πάλι ξεκίνησε δυνατά και προηγήθηκε με 13-10, αλλά η ομάδα του κ. Σιαράβα πέρασε στο 50’ μπροστά στο σκορ με 19-21 και διατήρησε μέχρι το τέλος το μικρό προβάδισμα φτάνοντας στη νίκη, έχοντας ως ηγέτες τους Πατραμάνη και Γεωργίου που πέτυχαν από 8 και 7 γκολ αντίστοιχα.

Πεντάλεπτα: 3-0, 5-4, 6-7, 6-8, 8-9, 10-10 (ημιχρ.), 13-10, 15-14, 19-16, 19-21, 22-23, 24-25

ΑΟΙ: Σιαράβας Κ., Μακρής, Γότσης 2, Πατραμάνης 8, Σήτας, Τζελέπης 2, Μπισκανάκης, Γεωργίου 7, Νάκος 3, Σιώμος, Σιαράβας Αλ.,Δέτσιος 3, Χριστακόπουλος