ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΣΚΑΒΔΕ
IBC-Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ  46-54
Νίκη-πρόκριση στις 4 καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος!
Τεράστια νίκη-πρόκριση στους ημιτελικούς του πρωταθλήματος πέτυχε η ομάδα Κορασίδων του Συλλόγου μας ως τυπικά φιλοξενούμενη απέναντι στο IBC.
Τα κορίτσια μας μπήκαν αποφασισμένα να μην αφήσουν κανένα περιθώριο αντίδρασης στην αντίπαλη ομάδα και με ένα γρήγορο 2-13 έδειξαν από νωρίς τις διαθέσεις τους. Η διαφορά έφτασε μέχρι και τους 23 πόντους, αλλά λίγο η χαλάρωση και λίγο η αφύπνιση του IBC στο 2ο ημίχρονο, έκαναν το παιχνίδι προσωρινά ντέρμπυ στο τελευταίο δεκάλεπτο. Στο τέλος επέστρεψε η ψυχραιμία των κοριτσιών του ΠΑΣ και το τελικό 46-54 μαζί με το ροζ φύλλο αγώνα έδωσαν χώρο σε πανηγύρια για την πρόκριση της ομάδας στους 4.
Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ: (Σαρρηγιανίδου) Χούσου, Χατζηιωαννίδου, Παπαδοπούλου, Κουτσάφτη, Κονταξή, Κύρου Ε, Κωνσταντάρα, Παπανικολάου, Τσοβίλη, Λασκαράκη, Καλαμπόκη
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΡΟΜΙΝΙ ΕΣΚΑΒΔΕ 2009
ΑΓΣΙ-Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ   49-48
Ήττα στον πόντο χωρίς βαθμολογική σημασία
Έναν πάρα πολύ όμορφο αγώνα που κρίθηκε στο τέλος είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν οι θεατές το Σάββατο το πρωί στο Νέο Κλειστό, μεταξύ των ομάδων του ΑΓΣΙ και του ΠΑΣ με αθλητές γεννημένους 2009 και μικρότερους.
Οι αθλητές ξεδίπλωσαν όλο τους το ταλέντο με νικητή στο τέλος τον ΑΓΣΙ για 1 πόντο, να παίρνει την άτυπη ρεβάνς από τον ΠΑΣ που είχε νικήσει στο παιχνίδι του 1ου γύρου.
Ο αγώνας ήταν χωρίς ιδιαίτερη βαθμολογική σημασία μιας και οι δύο ομάδες είχαν ήδη προκριθεί στους knock out αγώνες του επόμενου γύρου, δίνοντας έτσι την ευκαιρία στους προπονητές να δοκιμάσουν παίχτες.
Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΠΡΟΜΙΝΙ (Παπανικολάου): Ζάχος, Γεωργίτσης, Μπεζεβέγκης, Κολιούσης, Τασιούλας, Δρούγκας, Κωστούλας, Κωστάκης, Πέτσιος, Μπέλλος, Χατζόπουλος, Παρασκευάς, Χριστογιάννης, Κύρκος, Ευθυμίου, Νικολάου, Μητρογεώργος