Την πρώτη θέση κατέκτησε ο αθλητής του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΣΤΕΡΓΙΟΥ Βασίλης στους αγώνες ξιφασκίας που πραγματοποιήθηκαν τις 30 και 31 Οκτωβρίου 2021 στην Φλώρινα στην κατηγορία παμπαίδων.

Πραγματοποιώντας μια εξαιρετική εμφάνιση σε σύνολο 46 αθλητών κατάφερε να κατακτήσει το κύπελλο επικρατώντας στον τελικό με σκορ 10-8 .

Στην  ίδια κατηγορία ο  ΣΟΥΚΕΡΑΣ Νικόλαος κατέκτησε την τρίτη θέση αφού αποκλείστηκε στον μεταξύ των αθλητών του ΠΑΣ Γιάννινα αγώνα στην ημιτελική φάση της διοργάνωσης με μια ακόμη σταθερά άριστη παρουσία.

ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΜΕΤΑΛΙΑΣ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

Φιναλίστ  στους αγώνες ανάπτυξης σε σύνολο 18 κοριτσιών για την ίδια διοργάνωση βρέθηκε η ΣΟΥΚΕΡΑ Κωνσταντίνα αφού ηττήθηκε σε ένα συγκλονιστικό τελικό με σκορ 10-9 κατακτώντας το ασημένιο μετάλλιο, ενώ την τρίτη θέση κατέκτησε ο ΑΖΕΛΗΣ Νικόλαος σε σύνολο 24 αγοριών στην πρώτη του επίσημη διοργάνωση.

ΥΠΟΣΧΟΜΕΝΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ

Συνολικά η αποστολή του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ αποτελούνταν από 20 αθλητές και ήταν η δεύτερη μεγαλύτερη συμμετοχή στους αγώνες αφήνοντας παρακαταθήκη για το μέλλον του τμήματος.