Αν και βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ, η ομάδα Κ17 του ΠΑΣ Γιάννινα έφτασε εύκολα στην ανατροπή και επικράτησε με 1-3 της ΑΕΛ στο παιχνίδι της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος εφήβων της Super League.

Έτσι η ομάδα του Γιάννη Λώλη πήρε και μια μικρή βαθμολογική ανάσα, φτάνοντας τον Βόλο στην 5η θέση στους 12 βαθμούς.

Ο ΠΑΣ έβγαλε γρήγορα αντίδραση μετά το προβάδισμα της ΑΕΛ με πέναλτι στο 6ο μόλις λεπτό, πήγε με την ισοπαλία στα αποδυτήρια και στην επανάληψη είχε δύο δοκάρια και 2 γκολ, φτάνοντας τελικά στη νίκη.

Το φιλμ του αγώνα

6’ Κέρδισε πέναλτι η ΑΕΛ, το οποίο μετουσίωσε σε γκολ ο Βλιώρας κάνοντας το 1-0!

10’ Σέντρα του Ζωγράφου, σουτ του Σάλο, η μπάλα λίγο άουτ.

21’ Ο Ζωγράφος μπήκε από αριστερά στην περιοχή της ΑΕΛ, γύρισε ωραία στον Βλέτσα κι αυτός με σουτ ισοφάρισε σε 1-1!

25’ Ο Μίνης σούταρε έξω από την περιοχή και απέκρουσε ο τερματοφύλακας της ΑΕΛ.

27’ Σουτ του Αθανασίου έξω από την περιοχή, νέα απόκρουση του τερματοφύλακα.

44’ Ο Σάλο εκτέλεσε απευθείας φάουλ, η μπάλα ελάχιστα πάνω από το δοκάρι.

47’ Φάση διαρκείας στα καρέ της ΑΕΛ, σουτ του Βλέτσα και η μπάλα στο δοκάρι.

54’ Σουτ του Σάλο έξω από την περιοχή, και δεύτερο δοκάρι για τον ΠΑΣ με την μπάλα να περνάει στη συνέχεια άουτ.

57’ Ο Βλέτσας μπήκε ωραία από δεξιά στη μεγάλη περιοχή, ανατράπηκε από τον Κουκουράκη και πέναλτι για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

58’ Ο Σάλο ανέλαβε την εκτέλεση και έκανε το 1-2!

69’ Ωραίος συνδυασμός των παικτών του ΠΑΣ Γιάννινα και ο Λώλης με σουτ έγραψε το τελικό 1-3!

ΠΑΣ Γιάννινα: Μάντζιος, Αθανασίου (75’ Λυκόπουλος), Μίνης, Ντούκας, Ντώνος, Λώλης, Βλέτσας (86’ Πλασκασοβίτης), Χρήστου (75’ Κύργιος), Σάλο, Μυρόγλου (61’ Νίτας), Ζωγράφος (75’ Τσίτας).