Νέο ενδιαφέρον απέκτησε το πρωτάθλημα στον Α’ Όμιλο της Α’ Ερασιτεχνικής μετά τις “γκέλες” των δύο ομάδων που οδηγούν την κούρσα στον βαθμολογικό πίνακα. Η Πίνδος Κόνιτσας, μάλιστα, κινδυνεύει να χάσει την 1η θέση, αφού έχει ρεπό αυτήν την εβδομάδα.

Ο ΠΑΣ Κράψη από την πλευρά του έχει την ευκαιρία να προσπεράσει τους Ακρίτες και να βρεθεί εκείνος στην 1η θέση αν περάσει με νίκη από το Πέραμα.

Δυνατό ματς, όμως, αναμένεται και στο Σταυράκι, με την ομώνυμη ομάδα να υποδέχεται το Νησί.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 8η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΙΣΚΑΣ Σάββατο 13/11/21 15:00 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν., ΣΙΟΝΤΗΣ Α., ΚΥΡΙΑΖΗ Α.
Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 – Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ ΛΕΑΝΔΡΟΣ ΚΑΜΗΝΑΣ Σάββατο 13/11/21 15:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΚΟΣΙΝΑΣ Ε.
ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Σάββατο 13/11/21 15:00 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΠΑΝΟΣ Σ.
ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ – Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΟΥ Κυριακή 14/11/21 15:00 ΝΕΟΣ Κ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΚΟΛΙΟΣ Μ.
Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ – Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 14/11/21 17:15 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Λ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.

Ρεπό: ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ

Ρεπό η Κατσικά, “προσπερνάει” η Ανατολή

Ανακατατάξεις, πάντως, θα προκύψουν πιθανόν και στον Β’ Όμιλο. Ήδη η Ανατολή με τους 3 βαθμούς που πήρε στα χαρτιά μετά την απόφαση της Πειθαρχικής της ΕΠΣΗΠ για τη μη προσέλευση γιατρού στον αγώνα με τα Σερβιανά, έπιασε τη Θύελλα Κατσικά στην κορυφή.

Η Ανατολή θέλει το διπλό στο Δροσοχώρι για να εκμεταλλευτεί το ρεπό των “ερυθρόλευκων” και να τους προσπεράσει.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 8η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ – Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Σάββατο 13/11/21 15:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ.
ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY – ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ (Συνθετικος χλοοτ Σάββατο 13/11/21 15:00 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Λ.
ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ – Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 14/11/21 15:00 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α.
ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ – Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ ΛΟΓΓΑΔΩΝ Κυριακή 14/11/21 15:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο., ΣΙΣΚΑΣ Π.
ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ – Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ Κυριακή 14/11/21 15:00 ΒΛΑΧΟΣ Κ. Γ., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΚΑΣΣΟΣ Δ.

Ρεπό: ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ

Τα παιχνίδια της Β’ Ερασιτεχνικής

Στον Α’ Όμιλο της Β’ ερασιτεχνικής η πρωτοπόρος Αμφιθέα αναμένεται να έχει εύκολο έργο με τη Φλόγα Πετσαλίου. Σε άλλα ενδιαφέροντα ματς, το Κεφαλόβρυσο θα υποδεχτεί την Κληματιά και οι Αμπελόκηποι με το Κάστρο.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 8η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ – Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ
Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ – ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑΣ Σάββατο 13/11/21 15:00 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΣΗΠΑΚΗ Β.
Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ – Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 13/11/21 15:00 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Γ.
ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ – Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ ΚΡΥΑΣ Σάββατο 13/11/21 15:00 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΠΛΟΣΚΑΣ Δ., ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ.
Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. – Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 13/11/21 17:15 ΒΛΑΧΟΣ Κ. Γ., ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Δ.
Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 14/11/21 15:00 ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΚΟΣΙΝΑΣ Ε., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.

Ρεπό: Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ

Εκτός έδρας μάχες για την πρώτη πεντάδα

Στον Β’ Όμιλο της Β’ Ερασιτεχνικής και οι πέντε πρώτες ομάδες του βαθμολογικού πίνακα αγωνίζονται εκτός έδρας.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 8η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ – Α.Σ.ΝΕΟΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ ΚΑΤΣΙΚΑΣ (Βοηθητικό) Σάββατο 13/11/21 15:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΗΛΙΑ Ε., ΠΑΣΙΑΣ Α.
ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ – ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 14/11/21 15:00 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΤΣΙΑΡΑΣ Ν.
ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Κυριακή 14/11/21 15:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ.
ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ – Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ Κυριακή 14/11/21 15:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ., ΓΟΥΚΟΣ Χ.
Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ Κυριακή 14/11/21 15:00 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΧΑΛΚΗΣ Μ., ΠΑΥΛΟΥ Ε.
Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ – Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ ΑΝΑΤΟΛΗΣ (Συνθετικο) Κυριακή 14/11/21 15:00 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΓΕΩΛΔΑΣΗΣ Π., ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΟΥ Π.

 

Στο Ενωσιακό οι πρωτοπόροι της Γ’ Ερασιτεχνικής

Τέλος, στη Γ’ Ερασιτεχνική Α.Ε. Κρανούλας και Τίγρεις που έχουν ξεκινήσει με το 3 στα 3 στο πρωτάθλημα αγωνίζονται στο γήπεδο της ΕΠΣΗΠ με αντιπάλους Μάρμαρα και Μαχητή αντίστοιχα.

Γ’ Ερασιτεχνική, 4η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΒΓΟΥ 2020 ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 14/11/21 12:00 ΠΑΣΙΑΣ Α., ΧΑΛΚΗΣ Μ., ΤΖΙΜΑ Μ.
Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ – Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ ΑΣΦΑΚΑΣ Κυριακή 14/11/21 12:00 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.
Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΑΠΣ ΟΙ ΤΙΓΡΕΙΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 14/11/21 12:00 ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ., ΓΩΓΟΥ Α., ΔΡΟΣΟΣ Ε.
ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ – Α.Ε. ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 14/11/21 19:30 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΚΑΣΣΟΣ Δ., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν.

Ρεπό: ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ