Σε άσχημη μέρα βρέθηκε η ομάδα Κ19 του ΠΑΣ Γιάννινα, η οποία γνώρισε τελικά την ήττα από τον Άρη με σκορ 1-0.

Από τραγικό αμυντικό λάθος οι “κίτρινοι” κατάφεραν να σκοράρουν με τον Χατζηιωάννου στο 79ο λεπτό και να πάρουν τους 3 βαθμούς.

Το παιχνίδι δεν είχε πολλές ευκαιρίες και όλα έδειχναν ότι όδευε προς “λευκή ισοπαλία”, όμως ο σκόρερ των γηπεδούχων που είχε μπει 4 λεπτά νωρίτερα στο παιχνίδι, εκμεταλλεύτηκε ένα λάθος και έδωσε την πολύτιμη νίκη στην ομάδα του Άρη.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Άρης: Τρίγκατζης, Τσέρα (55’ Βακουφτσής), Γιαννάκου, Χρυσόπουλος, Τσιάτσιος, Σαλιάρης, Πάγιος, Σγουρός, Τζίμας (75’ Χατζηϊωάννου), Τσιπούρας (15’ Βασιλείου, 75’ Γραμματικόπουλος), Παναγίδης.

ΠΑΣ Γιάννινα: Βρακάς, Πήλιος, Ναούμης, Γωγουβίτης, Ντόντης (75′ Τσέλιος), Ρίζος, Γερονικολός, Τσίρης (68′ Μπέλλος), Φερεντίνος (60′ Πάνος), Κύρκος, Ζώνιος (75′ Γκρέστας)