Τη 2η νίκη του στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής κατηγορίας μπάσκετ των ανδρών πανηγύρισε ο ΑΓΣΙ, ο οποίος υποδέχτηκε τους Τιτάνες Παλαμά. Οι Γιαννιώτες “καίγονταν” για τη νίκη και μετά από καλή εμφάνιση έφτασαν στο ροζ φύλλο του αγώνα.

Το παιχνίδι ήταν αρκετά ανταγωνιστικό, με τους Γιαννιώτες να έχουν ένα μικρό προβάδισμα στα πρώτα 3 δεκάλεπτα. Οι Τιτάνες έκαναν την αντεπίθεσή τους στο τέταρτο δεκάλεπτο, όμως δεν κατάφεραν να ροκανίσουν όλη τη διαφορά.

Δεκάλεπτα: 15-13, 39-30(ημιχρ.), 52-42, 72-68

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης-Καννής): Νικολόπουλος 16, Γυφτάκης 12, Μπαζάκας 10, Καννής 7(1), Αντωνίου, Βαγγέλης 2, Μάντζιος 21, Ψάλτου 4, Γιωτάκης

Τιτάνες Παλαμά (Χαντζιάρας): Μάνος, Τσούμας Γ. 4, Καραδήμας 18(1), Σφακιανός 8(2), Ξένος, Τσούμας Α. 8, Φαλτάκης, Μανδαλάκης 27(2), Μούμογλου 3, Αρχοντούλης, Βλάχος

“Αυτοκτόνησε” το IBC!

Σε αντίθεση με τον ΑΓΣΙ, το IBC “αυτοκτόνησε” στη Λαμία, καθώς έχασε δικό του ματς από τον Έσπερο! Οι Γιαννιώτες έδειχναν στο τρίτο δεκάλεπτο να έχουν πάρει τα ηνία, καθώς προηγούνταν με +12 πόντους. Όμως ο Έσπερος έκανε την αντεπίθεσή του και νίκησε με 67-63.

Δεκάλεπτα:  15-23, 31-32(ημιχρ.), 40-52, 67-63

Τα δεκάλεπτα: 15-23, 31-32, 40-52, 67-63
Διαιτητές: Μπούκας-Χρηστίδης-Καλογριάς
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Τσεσμετζίδης 3(1), Στεφάνου 9(3), Ευθυμίου 5, Φύκας 12, Πάππος 8(1), Τεπετίδης 19(4), Νέστορας, Παπαργυρόπουλος 10, Μαγγελάκης, Μπακόλας 1
IBC (Παπαδόπουλος-Χαντέλης): Βρασταμηνός, Ρούζιος 7(1), Μουρατίδης 7(1), Τσατάλας 16(1), Ξιούρας 2, Σταμίρης 18, Σπηλιόπουλος 13(2)