Μετά το… «ορεκτικό» της προηγούμενης εβδομάδας με παιχνίδια μόνο στην Α’ Ερασιτεχνική, απ’ αυτό το Σαββατοκύριακο σερβίρεται και το… κυρίως πιάτο, αφού θα υπάρχει πλήρης δράση σε όλες τις κατηγορίες.

Ξεκινώντας από τον Α’ Όμιλο της Α’ Ερασιτεχνικής, η πρωτοπόρος ομάδα της Κράψης υποδέχεται τον Α.Ο. Σταυρακίου και ευελπιστεί να συνεχίσει το εντυπωσιακό αήττητο σερί, αφού είναι η μοναδική ομάδα στους δύο ομίλους της Α’ που έχει μόνο μία βαθμολογική απώλεια κι αυτή από ισοπαλία.

Από τις μάχες για την παραμονή ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις Πέραμα-Ελεούσα και Αγία Μαρίνα-Αγρ. Αστέρας Άνω Καλαμά.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 14η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΙΣΚΑΣ Σάββατο 22/01/22 15:00 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ – ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ EPIRUS SPORT Σάββατο 22/01/22 17:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΚΟΣΙΝΑΣ Ε., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ – ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 22/01/22 17:15 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΠΑΝΟΣ Ι., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ.
Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ – ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ Κυριακή 23/01/22 15:15 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΠΑΥΛΟΥ Ε.
Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ – Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 23/01/22 17:15 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν., ΠΑΠΑΛΑΖΑΡΟΥ Γ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.

Ρεπό: Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ

 

Στον Β’ Όμιλο της Β’ Ερασιτεχνικής, ο Αγροτικός Καστρίτσας πέρασε στην 1η θέση της βαθμολογίας μετά τη μεγάλη νίκη επί της Θύελλας Κατσικά και θέλει να υπερασπιστεί αυτή την πρωτιά κόντρα στους Λογγάδες τους οποίους υποδέχεται στην έδρα της την Κυριακή.

Αυτήν την αγωνιστική δεν θα διεξαχθεί το προσφυγικό ντέρμπι μεταξύ Ανατολής και Α.Ε. Μικρασιατών, λόγω κρουσμάτων που ανακοίνωσε η ΑΕΜ.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 14η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ – ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ 3-0 α.α.
Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ – Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΑΝΑΤΟΛΗΣ
Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ Σάββατο 22/01/22 15:00 ΒΛΑΧΟΣ Κ. Γ., ΝΕΟΣ Κ., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ.
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ – ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ Κυριακή 23/01/22 15:00 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΧΑΛΚΗΣ Μ.
ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ – Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 23/01/22 15:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΣΗΠΑΚΗ Β.

Ρεπό: ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY

 

Επανεκκίνηση έχουμε στο πρωτάθλημα της Β’ Ερασιτεχνικής και το ματς που ξεχωρίζει στο πρόγραμμα του Α’ Ομίλου είναι η εκτός έδρας αναμέτρηση της πρωτοπόρου Αμφιθέας με τους τρίτους της βαθμολογίας Αμπελόκηπους.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 13η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ – Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ
Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ – Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑΣ Σάββατο 22/01/22 15:00 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΠΑΥΛΟΥ Ε.
Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ – Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 22/01/22 15:00 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΝΙΚΟΥ ΣΤΥΛΟΥ Η.
Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 23/01/22 15:00 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΚΟΣΙΝΑΣ Ε., ΚΥΡΙΑΖΗ Α.
Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. – Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ EPIRUS SPORT Κυριακή 23/01/22 15:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ., ΝΙΚΟΥ ΣΤΥΛΟΥ Η.
Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ – ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ (Συνθετικο) Κυριακή 23/01/22 15:00 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΠΑΣΙΑΣ Α.

Ρεπό: Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ

 

Στον Β’ Όμιλο της Β’ Ερασιτεχνικής η πρωτοπόρος ομάδα του Κουτσελιού θα υποδεχτεί τη δυνατή ομάδα των Πραμάντων σε μια από τις πιο δυνατές αναμετρήσεις της 13ης αγωνιστικής.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 13η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ – Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ (Συνθετικο) Σάββατο 22/01/22 15:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ.
Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ – Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ ΚΑΤΣΙΚΑΣ (Βοηθητικό) Σάββατο 22/01/22 15:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΠΑΝΟΣ Σ., ΣΙΣΚΑΣ Π.
Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ – Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ Σάββατο 22/01/22 15:15 ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΗΛΙΑ Ε.
ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ – ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ Κυριακή 23/01/22 15:00 ΣΙΣΚΑΣ Π., ΔΡΟΣΟΣ Ε., ΤΖΙΜΑ Μ.
ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ – Α.Σ.ΝΕΟΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 23/01/22 15:00 ΒΛΑΧΟΣ Κ. Γ., ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν., ΤΣΙΑΡΑΣ Ν.
ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Κυριακή 23/01/22 15:00 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΓΟΥΚΟΣ Χ.

 

 

Και τέλος στη Γ’ Ερασιτεχνική η πρωτοπόρος Α.Ε. Κρανούλας έχει ρεπό, με τους Τίγρεις να υποδέχονται τον Αετό Περιστερίου. Σε περίπτωση νίκης θα καλύψουν προσωρινά αυτό το -3 από την 1η θέση, μέχρι την επόμενη εβδομάδα, όμως, που θα κάνουν το ρεπό τους.

Γ’ Ερασιτεχνική, 8η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΒΓΟΥ 2020 – ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ (Συνθετικος χλοοτ Κυριακή 23/01/22 11:30 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΤΣΙΑΡΑΣ Ν.
Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 23/01/22 12:00 ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΧΑΛΚΗΣ Μ., ΤΖΙΜΑ Μ.
ΑΠΣ ΟΙ ΤΙΓΡΕΙΣ – ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 23/01/22 12:00 ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ Ε.
Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ – Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 23/01/22 19:30 ΠΑΣΙΑΣ Α., ΝΙΚΟΥ ΣΤΥΛΟΥ Η., ΡΑΒΑΝΟΓΛΟΥ Κ.

Ρεπό: Α.Ε. ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ