Με σκαμπανεβάσματα στον ρυθμό της επέστρεψε στις αγωνιστικές της υποχρεώσεις μετά από έναν μήνα απραξίας η ομάδα Κ17 του ΠΑΣ Γιάννινα. Οι «κυανόλευκοι» άφησαν 3 πολύ σημαντικούς βαθμούς στον Βόλο στη μάχη για την είσοδο στο final-4 του πρωταθλήματος Κ17 και πλέον καλούνται να κάνουν την υπέρβαση στις εναπομείνασες αγωνιστικές.

Οι Γιαννιώτες ξεκίνησαν πολύ καλά στο πρώτο 15λεπτο του α’ ημιχρόνου, όπως και στο 25λεπτο του β’ ημιχρόνου, όμως δύο φορές δεν μπόρεσαν να κρατήσουν το αποτέλεσμα και στο τέλος ηττήθηκαν κιόλας, παρά το γεγονός ότι στο τελευταίο δεκάλεπτο χάθηκαν τρεις κλασικές ευκαιρίες να φύγει η ομάδα τουλάχιστον με το «Χ» από τον Βόλο.

Στο 3’ ο Λυκόπουλος μετά από απόκρουση του τερματοφύλακα του Βόλου πλάσαρε για το 0-1.

Στο 15’ ο Νταβλαμάνος με σουτ έξω από την περιοχή ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 60’ σε ανατροπή του Ζωγράφου μέσα στην περιοχή ο Σάλο από τα 11 βήματα έκανε το 1-2.

Στο 75’ ήταν η σειρά του Βόλου να σκοράρει από την άσπρη βούλα, με τον Κουφογιώργο να ισοφαρίζει σε 2-2.

Στο 80’ ο Νταβλαμάνος με σουτ μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 2-3.

ΠΑΣ Γιάννινα: Καραφυλλιάς, Αθανασίου, Κύργιος (65’ Μίνης), Ντώνος, Παύλου, Πάκος, Ζωγράφος (60’ Πλασκασοβίτης), Λώλης (80’ Νίτας), Λυκόπουλος, Μυρόγλου (80’ Φλώρος), Σάλο