Με αμείωτο ενδιαφέρον συνεχίζονται τα πλέι οφ και πλέι άουτ της Α’ Ερασιτεχνικής, με πολύ κρίσιμα παιχνίδια μέσα στο Σαββατοκύριακο που θα κρίνουν πολλά.

Για τα πλέι οφ στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής το ματς που παρουσιάζει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον είναι αυτό που θα γίνει στο «Στ. Τσανακτσής» μεταξύ ΠΑΣ Κράψης και Θύελλας Κατσικά. Για τους γηπεδούχους η νίκη είναι μονόδρομος για να παραμείνουν στη διεκδίκηση της 1ης θέσης, ενώ για τους φιλοξενούμενους είναι η ευκαιρία να κάνουν ένα ακόμα βήμα προς την απόλυτη ανατροπή για την κατάκτηση της πρωτιάς. Καταστροφική, πάντως, και για τους δύο θα είναι η ισοπαλία, αφού θα βγουν και οι δύο χαμένοι αν η Καστρίτσα νικήσει την ουραγό των πλέι οφ, Πίνδο Κόνιτσας.

Playoffs 3η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ – ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ Κυριακή 03/04/22 17:15 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΓΚΕΛΗΣ Θ., ΣΙΣΚΑΣ Π.
Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 03/04/22 17:15 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΠΑΠΑΛΑΖΑΡΟΥ Γ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ.

 

Σε ό,τι αφορά τη μάχη των πλέι άουτ, ο αγώνας Ροδοτόπι-Πέραμα στο γήπεδο Κρανούλας είναι «τελικός» για το Πέραμα, αφού παίζει το τελευταίο του «χαρτί» για παραμονή.

Playouts 2η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ – ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ Σάββατο 02/04/22 17:00 ΝΕΟΣ Κ., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο.

Ρεπό: ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ

Στη Β’ Ερασιτεχνική απέμειναν 4 αγωνιστικές για το φινάλε του Α’ Ομίλου και το σημαντικό ντέρμπι Αναγέννηση Κεφαλοβρύσου-Αμπελοκήπων ίσως κρίνει σε μεγάλο βαθμό αν θα χρειαστούν πλέι οφ ή αν το Κεφαλόβρυσο θα ανέβει απευθείας στην Α’ κατηγορία με την Αμφιθέα.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 23η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ – Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ
ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ – ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ
Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ – Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 02/04/22 17:15 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν., ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ.
Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 03/04/22 15:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΚΑΣΣΟΣ Δ., ΧΑΛΚΗΣ Μ.
Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. – Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ EPIRUS SPORT Κυριακή 03/04/22 16:00 ΝΕΟΣ Κ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ.
Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ – Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ Κυριακή 03/04/22 17:15 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΝΙΚΑΣ Χ., ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Δ.

Ρεπό: Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ

 

Στον Β’ Όμιλο διεξάγεται η τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου και επίσης κρίνεται κι εδώ αν θα χρειαστούν πλέι οφ. Η Ηλιόκαλη υποδέχεται την ομάδα των Πραμάντων και με νίκη ανεβαίνει απευθείας στην Α’ Ερασιτεχνική μαζί με τον πρωταθλητή ΠΑΟ Κουτσελιού. Σε περίπτωση διαφορετικού αποτελέσματος της Ηλιόκαλης, μπορεί να ανέβει απευθείας και με συνδυασμό άλλου αποτελέσματος αρκεί η Μουσιωτίτσα να πάρει ισοπαλία  από την πρωτοπόρο ομάδα του Κουτσελιού.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 23η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Σ.ΝΕΟΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ – Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Σάββατο 02/04/22 17:15 ΒΛΑΧΟΣ Κ. Γ., ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΚΥΡΙΑΖΗ Α.
Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ – Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ Σάββατο 02/04/22 17:15 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΠΑΣΙΑΣ Α., ΝΙΚΟΥ ΣΤΥΛΟΥ Η.
Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ – ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΝΑΤΟΛΗΣ (Συνθετικο) Σάββατο 02/04/22 17:15 ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΗΛΙΑ Ε.
Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ – ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ ΚΑΤΣΙΚΑΣ (Βοηθητικό) Σάββατο 02/04/22 17:15 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΓΟΥΚΟΣ Χ.
Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ – ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ Σάββατο 02/04/22 17:15 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΣΙΣΚΑΣ Π., ΧΑΛΚΗΣ Μ.
Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ Κυριακή 03/04/22 17:15 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΡΑΒΑΝΟΓΛΟΥ Κ.

 

Τέλος, στη Γ’ Ερασιτεχνική δεσπόζει το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στις Τίγρεις και την Α.Ε. Κρανούλας.Οι δύο ομάδες έχουν εξασφαλίσει την άνοδο, αλλά θα κριθεί ποιος θα κατακτήσει το πρωτάθλημα, με τις Τίγρεις να έχουν χάσει με 3-1 στο παιχνίδι του Α’ γύρου, οπότε χρειάζονται μία νίκη με ανάλογο σκορ για να μπορέσουν να πάρουν εκείνες το πρωτάθλημα από τα χέρια της Κρανούλας.

16η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΒΓΟΥ 2020 – ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ (Συνθετικος χλοοτ Κυριακή 03/04/22 12:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΝΙΚΟΥ ΣΤΥΛΟΥ Η., ΚΥΡΙΑΖΗ Α.
Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 03/04/22 12:00 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΝΙΚΑΣ Χ., ΧΑΤΖΗΣ Κ.
ΑΠΣ ΟΙ ΤΙΓΡΕΙΣ – Α.Ε. ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 03/04/22 17:00 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν., ΒΛΑΧΟΣ Κ. Γ., ΤΣΙΑΡΑΣ Ν.
Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ – Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 03/04/22 19:30 ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ., ΤΖΙΜΑ Μ., ΓΩΓΟΥ Α.

Ρεπό: Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ