Μία από τις μεγαλύτερες νίκες της ιστορίας του σε επίπεδο ομάδας Κ19 πέτυχε ο ΠΑΣ Γιάννινα, ο οποίος μετά από ισοπεδωτική εμφάνιση νίκησε με 7-2 την αντίστοιχη ομάδα του Λεβαδειακού!

Η διαφορά ποιότητας ήταν πολύ μεγάλη, με τα παιδιά του Χρήστου Αγγέλη να έχουν κέφια και να μην πατάνε “φρένο” ακόμα και όταν το σκορ πήρε διαστάσεις.

Το σκορ άνοιξε ο Σάλο στο 17ο λεπτό. Επικράτησε σύγχυση στην περιοχή του Λεβαδειακού, δεν έδιωξε καλά η άμυνα, η μπάλα στρώθηκε στον Σάλο που από κοντά με σουτ έγραψε το 1-0!

Στο 20′ οι “κυανόλευκοι” κέρδισαν πέναλτι σε χέρι αμυντικού, ο Φερεντίνος ανέλαβε να το εκτελέσει και στο 21′ έκανε το 2-0.

Στο 30′ ο Ζώνιος εκτέλεσε κόρνερ, ο Λώλης με κεφαλιά νίκησε τον Χατζησάββα και έκανε το 3-0!

Στο 40′ ο Λεβαδειακός στην πρώτη του ουσιαστικά ευκαιρία στο ματς μείωσε στο σκορ. Ο Κελεμένι κέρδισε την μπάλα έξω από την περιοχή, μπήκε από πλάγια δεξιά πλάσαρε τον Βρακά και μείωσε σε 3-1. Μάλιστα στον πανηγυρισμό έκανε και μία κίνηση που έφερε την… καταιγίδα στη συνέχεια, αφού έκανε “σουτ” με το δάχτυλο προς τους αντίπαλους παίκτες και την κερκίδα, με τους ποδοσφαιριστές του κ. Αγγέλη να “απαντάνε” με δύο ακόμα γκολ στο ημίχρονο.

Στο 43′ μαγικό διαγώνιο ψηλοκρεμαστό σουτ του Ζώνιου, η μπάλα στο απέναντι πλαϊνό διχτάκι και 4-1!

Και στο 45′ σέντρα του Ζώνιου, πλασέ του Λώλη από κοντά και 5-1!

Το βαρύ σκορ ανάγκασε τον κ. Κομπότη που παρακολουθούσε το παιχνίδι να αποχωρήσει από το γήπεδο, ενώ ο ΠΑΣ στην επανάληψη έριξε κάπως τους ρυθμούς του.

Στο 49′ ο Λεβαδειακός μείωσε σε 5-2. Ο Ματζαλάκου απέφυγε και τον Βρακά και σκόραρε.

Άμεση απάντηση του ΠΑΣ στο γκολ αυτό και στο 52′ ο Σάλο βρέθηκε σε θέση βολής από πλάγια αριστερά και με ωραίο φαλτσαριστό σουτ έκανε το 6-2! Δεύτερο προσωπικό του γκολ σήμερα και τέταρτο ήδη στο πρωτάθλημα!

Στο 76΄ο ΠΑΣ είχε δοκάρι με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Πάνου και στο 80′ διαμορφώθηκε το τελικό 7-2 όταν ο Φερεντίνος κινήθηκε παράλληλα στη γραμμή της μεγάλης περιοχής, έστρωσε στον Χρήστου κι αυτός με συρτό σουτ από το ημικύκλιο δεν αστόχησε!