Έγινε η κλήρωση της τρίτης και της τέταρτης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας, με τη συμμετοχή των ομάδων της Super League 2.

Ο Θεσπρωτός ήταν από τους τυχερούς της κλήρωσης, καθώς δεν θα δώσει αγώνα στην 3η φάση και θα περάσει απευθείας στην 4η όπου θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Βέροια-Κισσαμικός.

Στη διαδικασία δεν συμμετείχε ο Ηρόδοτος, για λόγους που δεν έχουν διευκρινιστεί, καθώς και η Ξάνθη, παρότι έχει αποσυρθεί.

Την κλήρωση παρουσίασε η Ζέτα Θεοδωρακοπούλου με καλεσμένο τον Χριστόφορο Κόλα.

Αναλυτικά, τα ζευγάρια:
3η φάση

Προκρίνονται άνευ αγώνος

Α. Ο νικητής του αγώνα Παμβουπρασιακός-Πανελευσινιακός

Β. Ο νικητής του αγώνα Αστέρας Πετριτή-Απόλλων Παραλαμνίου

Γ. ΠΑΕ Θεσπρωτός Ηγουμενίτσας

Τα ζευγάρια

1. Τηλυκράτης Λευκάδας – ΠΑΕ ΟΦ Ιεράπετρας

2. ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Πανθρακικός/ΠΟ Αλεξανδρούπολης

3. ΠΑΕ Βέροια – ΠΑΕ Κισσαμικός

4. ΠΑΕ ΠΟΤ Ηρακλής – ΠΑΕ Νίκη Βόλου

5. ΠΑΕ Μακεδονικός – ΠΑΕ Αναγέννηση Καρδίτσας

6. (Άρης Βούλας/Νέα Αρτάκη – Ναυπακτιακός Αστέρας) – ΠΑΕ Λάρισα

7. Αστήρ Σταυρού/Βατανιακός – ΠΑΕ Αλμωπός Αριδαίας

8. Βύρων Καβάλας/ΠΟ Φήκης Τρικάλων – ΠΑΕ Παναχαϊκή

9. ΠΑΕ Καλαμάτα – ΠΑΕ Προοδευτική Νεολαία

10. ΠΑΕ Απόλλων Σμύρνης – ΠΑΕ Κηφισιά

11. ΠΑΕ Διαγόρας – ΠΑΕ Απόλλων Πόντου

12. ΠΑΕ Αιγάλεω – ΠΑΕ Πανσερραϊκός

13. ΑΟ Αγίου Νικολάου – ΠΑΕ Επισκοπή

14. Αλμυρός/Απόλλων Ευπαλίου – ΑΕ Ποντίων Κοζάνης/Ελασσόνα

15. Ηλιούπολη/Ερμής Μελιγούς – ΠΑΕ Athens Kallithea FC

16. Ιωνικός Ιωνίας – ΑΕΡ Αφάντου/Διαγόρας Βραχνέικων

17. ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας – ΠΑΕ Εργοτέλης

4η φάση

Τηλυκράτης/ΟΦ Ιεράπετρας – ΠΑΕ Απόλλων Σμύρνης/ΠΑΕ Κηφισιά

ΠΑΕ Θεσπρωτός Ηγουμενίτσας – ΠΑΕ Βέροια/ΠΑΕ Κισσαμικός

Μακεδονικός/ΠΑΕ Αναγέννηση Καρδίτσας – ΠΑΕ Διαγόρας/ΠΑΕ Απόλλων Πόντου

ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας/ΠΑΕ Εργοτέλης – (Ηλιούπολη/Ερμής Μελιγούς -Καλλιθέα)

ΠΑΕ ΠΟΤ Ηρακλής/ΠΑΕ Νίκη Βόλου – ΑΟ Αγίου Νικολάου/ΠΑΕ Επισκοπή

(Αλμυρός/Απόλλων Ευπαλίου – ΑΕ Ποντίων Κοζάνης/Ελλασσόνα) – ΠΑΟΚ Κρηστώνης/ΠΟ Αλεξανδρούπολης

Προκρίνονται άνευ αγώνος

Βύρων Καβάλας/ΠΟ Φήκης – Παναχαϊκή

(Άρης Βούλας/Νέα Αρτάκη – Ναυπακτιακός Αστέρας) – ΠΑΕ Λάρισα

ΠΑΕ Αιγάλεω-Πανσερραϊκός

Ιωνικός Ιωνίας/ΑΕΡ Αφάντου -Διαγόρας Βραχνέικων

Παμβουπρασιακός – Πανελευσινιακός

ΠΑΕ Καλαμάτα-ΠΑΕ Προοδευτική Νεολαία

Αστέρας Πετριτή- Απόλλων Παραλιμνίου

Αστήρ Σταυρού/Βατανιακός – ΠΑΕ Αλμωπός Αριδαίας

To video της κλήρωσης: