Μία αναμέτρηση περιελάμβανε το Σάββατο (8/10) το πρόγραμμα, για την 4η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας. Η Βέροια δικαίωσε τον τίτλο του φαβορί που είχε πριν το παιχνίδι με τον Θεσπρωτό, επικράτησε στο «Δημοτικό Στάδιο Ηγουμενίτσας» με 2-1 και προκρίθηκε  στην 5η φάση του θεσμού.

Η ομάδα του Κώστα Ανυφαντάκη ήταν καλύτερη από την αρχή του αγώνα και ευτύχισε να ανοίξει το σκορ στο 37’ με τον Φασίδη. Λίγα λεπτά μετά την ανάπαυλα του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 52’, η ομάδα από την Ημαθία διπλασίασε τα τέρματα της με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Μπούολι. Στο 90+3 ο Θεσπρωτός μείωσε με τον Μπονίγια, αλλά δεν κατάφερε κάτι περισσότερο στον εναπομείναντα χρόνο.

Διαιτητής: Μπούμπας (Ηπείρου) / βοηθοί: Θανασιάς, Λιόντος (Ηπείρου)

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ: Παππάς, Βαλιέντε (64’ Τρομπούκης), Βασιλάκης, Γώγος (59’ Μαντζουρανάκης), Ρίζος, Μίγγος, Διγκόζης (59’ Μπίκας), Δρίτσας (59’ Σεμερτζάκης), Κωνσταντίνου, Λύγκας (66’ Μαρτίνες), Μπονίγια.

ΒΕΡΟΙΑ: Παπαδόπουλος, Ντουμάνης, Παπαχρήστος (76’ Μουχάλης), Περδίκης, Στίκας, Μπλέτσας, Ορφανίδης (76’ Κατσούκης), Φασίδης (67’ Ισαακίδης), Μπελεβώνης (53’ Μασούρας), Μπουκουβάλας, Μπουόλι.