Το επιθετικό “μπλακ-άουτ” των γυναικών του IBC στο τρίτο δεκάλεπτο και το επιμέρους 18-4 του Αστέρα Καβάλας που ανέτρεψε το προβάδισμα που είχαν οι Γιαννιώτισσες στο ημίχρονο, αποδείχτηκε το καθοριστικό σημείο του παιχνιδιού, που οδήγησε τελικά στην ήττα την ομάδα του κ. Αυγερινού.

Σε χαμηλό σκορ γενικότερα το ματς, με το IBC να έχει σε μέτρια μέρα όλες του τις παίκτριες.

Διαιτητές: Μπαράκου-Τογανίδου

Δεκάλεπτα: 8-10, 15-21, 33-25, 50-42

Αστέρας Καβάλας (Αϊβαζίδης-Δημητριάδης): Γενημαχαλέλη , Φραγκάκη 5(1), Βλαστού, Μιχαηλίδου, Καραγεωργίου , Ιωακειμίδου, Τσίλι 8, Γαϊτάνη 23(3), Ζορμπαλά 11, Αντριέφσκα, Παπανικολάου, Δάλλα.

ΣΚ Ιωάννινα (Αυγερινός): Ξανθοπούλου 6(1), Ντόκου 10(2), Γιωτίτσα 2 , Τσαχτσίρα 6, Φαγογένη , Δημητριάδη 2, Παπαδιά 4, Δημοπούλου 8, Παπαδοπούλου 6, Μάντζιου Α. , Πανούτσου 2, Βραστανιδου 4 .