Την 4η του νίκη στο πρωτάθλημα βόλεϊ της Α2 Εθνικής κατηγορίας γυναικών πέτυχε ο Α.Σ. Γιάννενα νικώντας εύκολα εκτός έδρας τη Σταυρούπολη με 3-0 σετ. Η ομάδα του Κώστα Τσιούπη δεν συνάντησε δυσκολίες από τις γηπεδούχες και έφτασε σε μία καθαρή νίκη που της έδωσε τους 3 βαθμούς και την επανέφερε στην 3η θέση της βαθμολογίας μαζί με Νέα Γενεά και Περσέα.

Τα σετ: 17-25, 18-25, 17-25

Θυμίζουμε ότι το Σάββατο ο ΠΑΣ Γιάννινα ηττήθηκε από τον Περσέα Θεσσαλονίκης με 0-3 και βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας.

Πρώτη νίκη για τον Πανηπειρωτικό

Στους άνδρες, ο Πανηπειρωτικός επιτέλους πανηγύρισε νίκη! Μέσα στο κλειστό της Λιμνοπούλας επικράτησε με 3-0 σετ της Ε.Α. Λάρισας, σ’ ένα ματς που έδωσε τη μάχη του με πάθος. Κομβικό σημείο αποδείχτηκε το δεύτερο σετ, που ο Πανηπειρωτικός το νίκησε με σκορ 26-24.

Με αυτή τη νίκη ο Πανηπειρωτικός ισοβάθμησε με τον Ερμογένη, αλλά δεν ξεκόλλησε ακόμα από την τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Τα σετ: 25 – 22 ,  26 – 24 ,  25 – 19

Πανηπειρωτικός: Αποστόλου, Σαντζαρίδης, Λαγός,  Βαγγέλης,Γεωργάκης L, Μητσόπουλος, Βελογιάννης, Μιχαλάς, Βοζαΐτης, Θώδης, Πήλιος L, Τσιαμπάς, Τάσσης