Στα “σκουπίδια” πέταξε το καλό α’ ημίχρονο το IBC στον Παλαμά από τους Τιτάνες, με συνέπεια να γνωρίσει την ήττα με 74-64. Το IBC ξεκίνησε καλά το παιχνίδι, είχε μία υπέρ του μικρή διαφορά, αλλά από το τρίτο δεκάλεπτο και μετά οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους και με “όπλο” τους το σκοράρισμα πήραν το ροζ φύλλο.

Ο πλουραλισμός στο σκοράρισμα για την ομάδα του Γιάννη Παπαδόπουλου δεν στάθηκε αρκετή για να φτάσει στη νίκη.

Ο Ξιούρας με 13 πόντους και οι Βάσης, Νταβουλτζόπουλος και Μιλάνοβιτς με 12, ξεχώρισαν για το IBC.

Για τους γηπεδούχους ο Λόλας με τους 29 πόντους ήταν ο παίκτης που δημιούργησε τους “πονοκεφάλους” στην άμυνα του IBC, χωρίς να βρίσκονται λύσεις.

Διαιτητές: Δόλγυρας-Μπουγλός Ι.

Δεκάλεπτα: 13-20, 31-35, 48-45, 74-64

Τιτάνες Παλαμά (Βαρδακούλης-Φλώρος): Τσούμας, Μάνος 10(2), Αντωνίου 12(2), Σαριμπαλίδης 17(4), Σφακιανός 6(2), Λόλας 29, Μπουσκολίτης, Πασχάλης, Αρχοντούλης.

ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος-Κανελλόπουλος): Ζώτος 6, Νταβουλτζόπουλος 12, Ξιούρας 13(2), Μπαρτζώκας Π., Βάσης 12(1), Πολύζος 7(1), Μιλάνοβιτς 12, Μπαρτζώκας Σ. 2.