image description

Ένα πολύ σπουδαίο παιχνίδι για τη μάχη της 4άδας και της εισόδου στα πλέι οφ θα δώσει το IBC την Κυριακή στις 17:00 στο Νέο Κλειστό. Η ομάδα του Γιάννη Παπαδόπουλου που μεσοβδόμαδα έδωσε κι ένα δύσκολο παιχνίδι στα Τρίκαλα, στο οποίο ηττήθηκε, θα υποδεχτεί τον Αλμυρό Βόλου, ο οποίος μοιράζεται την κορυφή της βαθμολογίας με τους Σοφάδες.

Βέβαια, το IBC έχει αποδείξει ότι μπορεί να κοντράρει στα ίσια τέτοιους αντιπάλους κι αυτό θα προσπαθήσει να κάνει και αύριο, ώστε να παραμείνει στην 4η προνομιούχο θέση της βαθμολογίας.

4ος Όμιλος

Κυριακή 29/1

Κατσιμήδου 17.00 Τρίκαλα-ΚΑΕ Παραμυθιάς Ξέρας-Πάνος (Χλωρός)

Καναλακίου 17.00 Αχέρων Καναλακίου-Αμπελώντας 1986 Τσουρή-Μπολάνος (Τσιγγέλης)

Χρ. Καμπεράκης 17.00 ΓΑΣ Άμφισσας-Τιτάνες Παλαμά Γεωργούλης-Γιατρόπουλος (Χαράτσης)

Αγριάς 17.00 Αγριά-Ανόρθωση Βόλου Κωνσταντινέλλης-Κανελλίδης (Τσιργούλας)

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Ιωάννινα ΣΚ-Αλμυρός Βασιλόπουλος-Δικταπανίδης (Καραδήμας)

 

Γ Εθνική Κατ. Ανδρών 2022-2023 (4ος Όμιλος)

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ   Βαθ2     Διαφ2     Διαφ3  
ΓΣ ΣΟΦΑΔΩΝ 26 14 12 2 0 1197 938 259   2   1   1,276
ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΥ 26 14 12 2 0 1139 940 199   1   1   1,211
ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ 25 14 11 3 0 1097 952 145   1   1   1,152
ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΣΚ 24 14 10 4 0 1061 948 113   2   1   1,119
ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 24 14 10 4 0 1089 998 91   0   1   1,091
ΚΑΕ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ 22 14 8 6 0 891 852 39   0   1   1,045
ΜΓΣ ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ ΒΟΛΟΥ 20 14 6 8 0 1044 1059 -15   0   1   0,985
ΓΣ ΑΜΠΕΛΩΝΑ 1986 19 14 5 9 0 838 948 -110   3   1,108   0,883
ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ 19 14 5 9 0 962 1017 -55   3   0,901   0,945
ΓΣ ΑΓΡΙΑΣ 17 14 3 11 0 880 1063 -183   0   1   0,827
ΑΕ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ “ΑΧΕΡΩΝ” 15 14 1 13 0 766 1078 -312   0   1   0,710
ΑΣ ΝΙΚΑΙΑ 2012 12 14 1 10 3 744 915 -171   0   1   0,813

 

Θέλουν επιστροφή με νίκη οι γυναίκες του IBC

Με το παιχνίδι του IBC με αντίπαλο τον ΣΑΚ Αστέρα ανοίγει σήμερα η αυλαία της 14ης αγωνιστικής στον 3ο Όμιλο του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών. Μετά το ρεπό της προηγούμενης εβδομάδας οι Γιαννιώτισσες θέλουν να επιστρέψουν στα παρκέ για την κατάκτηση του 8ου ροζ φύλλου αγώνα.

3ος Όμιλος (14η αγωνιστική)

Σάββατο 28/1

Ιωαννίνων (Ν) 14.00 Ιωάννινα ΣΚ-ΣΑΚ Αστέρας Λυτροσυγκούνης-Γεωργουσόπουλος (Τσιγγέλης)

Κυριακή 29/1

Μίκρας Α 13.30 ΧΑΝΘ-Ολύμπια Λάρισας Παπαγιώτης-Κοντοστάθης (Σιμητόπουλος Ι.)

Καλαμαριάς 14.00 Απόλλων Καλ.-Αναγέννηση Ν.Ρ. Σκρίνος-Φωκά (Φωτιάδης)

 

Α2 Εθνική Κατ. Γυναικών 2022-2023 (3ος Όμιλος)

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ   Βαθ2     Διαφ2     Διαφ3  
ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ 24 12 12 0 0 961 445 516   0   1   2,159
ΓΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ 19 12 7 5 0 663 662 1   2   1   1,001
ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 19 12 7 5 0 699 635 64   1   1   1,100
ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΣΚ 18 11 7 4 0 586 557 29   2   1   1,052
ΓΣ ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ 18 12 6 6 0 670 669 1   1   1   1,001
ΧΑΝΘ 16 11 5 6 0 511 598 -87   4   1   0,854
ΣΑΚ ΑΣΤΕΡΑΣ 16 12 4 8 0 558 737 -179   2   1   0,757
ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ Ν. ΡΥΣΙ 15 11 4 7 0 531 630 -99   0   1   0,842
ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ 8 11 0 8 3 380 626 -246   0   1   0,607