Το δεύτερο φιλικό της παιχνίδι έδωσε η ομάδα Κ-20 του ΠΑΣ Γιάννινα, που αγωνίστηκε στο γήπεδο του Παραπόταμου με τον Θεσπρωτό, πετυχαίνοντας μία ακόμα νίκη, με το ίδιο σκορ που είχε επικρατήσει και των Αμπελοκήπων (0-1).

Ανάμεσα στις δύο ομάδες έγινε καλό και δυνατό παιχνίδι, με την ομάδα του Χρήστου Αγγέλη να παρουσιάζεται με καλά τρεξίματα και μαρκαρίσματα, ενώ είχε ευκαιρίες και για περισσότερα γκολ.

Άτυχη στιγμή του παιχνιδιού ήταν ο τραυματισμός του Ζιώγα στο 30ο λεπτό. Σε μία διεκδίκηση μίας κεφαλιάς σε φάουλ, συγκρούστηκε στο κεφάλι με αντίπαλο και χρειάστηκε να μεταφερθεί στο κέντρο υγείας Φιλιατών, όπου έκανε 5 ράμματα κάτω από το μάτι. Ο παίκτης επέστρεψε στο γήπεδο και αργότερα που η ομάδα γύρισε στα Γιάννενα  πήγε για περαιτέρω εξετάσεις στο Πανεπιστημιακό νοσοκομείο.

Τραυματισμό είχε στο 38’ και ο Γεωργούλας, αλλά δεν ήταν κάτι ανησυχητικό.

Το μοναδικό γκολ της συνάντησης ήρθε στο 35’ από τον Ιάσονα Ψαρρά, ο οποίος έκλεψε την μπάλα έξω από την περιοχή και ολοκλήρωσε πανέμορφα με ψηλοκρεμαστό πλασέ.

Ο ΠΑΣ είχε ευκαιρίες και γι’ άλλα γκολ, με σημαντικότερες εκείνες των Λιάπη και Μαγκάκη,

Πάντως με την προσθήκη των παιδιών που προπονούνται με τη μεγάλη ομάδα, καθώς κι εκείνους που ήταν και πέρυσι στην ομάδα, η Κ-20 φάνηκε να βρίσκει την ταυτότητά της.

Με την ομάδα του Λάζαρου Σέμου να σημειώσουμε ότι αγωνίζονται πολλά παιδιά που ανήκαν παλιότερα στην Κ-20 του ΠΑΣ, όπως οι Παππάς (τερματοφύλακας), Βένος, Τζιάλλας, Κυριακόπουλος και ο Νάκος, που σήμερα δεν ήταν στην αποστολή.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Θεσπρωτός (Λάζαρος Σέμος): Παππάς, Ηλίας, Αλεξίου, Πάνος, Βένος, Σιουκολάνι, Καψιώχας, Μπίκας, Μπλέτσας, Ντόκος, Τζιάλλας.

Έπαιξαν και οι: Μπότσαρης, Κωνσταντάκος, Μητσέλος, Μπαλογιάννης, Κυριακόπουλος, Πανταζής, Καλέσης.

ΠΑΣ Γιάννινα (Χρήστος Αγγέλης): Κολιοφούκας, Μούτσιος, Καινούργιος, Ψαρράς Ν., Γεωργούλας (38’ λ.τρ. Μανοφάβας), Τσιέπας, Ψαρράς Ι., Μασούρας, Σιχλιμοίρης, Ντόλοβατς, Ζιώγας (30’ λ.τρ. Ζήκος).

Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι: Παπαϊωάννου, Λιάππης, Κιτσάκης, Λαμπίρης, Μπελά, Μαλάμος, Παπαδόπουλος, Καμποτάς, Πάσχος, Μαγκάκης.