Φιλικών παιχνιδιών συνέχεια για την Κ-20 του ΠΑΣ Γιάννινα, που ταξίδεψε στο Αγρίνιο, γνωρίζοντας την πρώτη της ήττα στην περίοδο της προετοιμασίας της από τον Παναιτωλικό με 2-0. Με απουσίες σημαντικών παικτών, καθώς δεν πήγαν οι Ζιώγας, Κολιοφούκας, Ν. Ψαρράς, Ντόλοβατς και Μαυροπάνος (σ.σ. οι δύο τελευταίο έπαιξαν μερικά λεπτά με την Λάρισα με τη μεγάλη ομάδα), η ομάδα του Χρήστου Αγγέλη είχε μέτρια απόδοση.

Ο Παναιτωλικός πέτυχε ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και πήρε τη νίκη.

Σε ματς που παίχτηκε μεταξύ των ομάδων Κ-17, ο ΠΑΣ νίκησε με 1-2 τον Παναιτωλικό. Σε λίγο το ρεπορτάζ του δεύτερου φιλικού αγώνα των υποδομών.

Η Κ-20 του ΠΑΣ Γιάννινα έπαιξε με τους: Παπαϊωάννου, Μούτσιο, Καινούργιο, Ζήκο, Γεωργούλα, Τσιέπα, Μανιφάβα, Μασούρα, Σιχλιμοίρη, Ψαρρά Ι., Μαγκάκη.

Έπαιξαν και οι: Πάσχος, Κιτσάκης, Λαμπίρης και Καμπότας.