Εικοσάλεπτη κατάρρευση στην επανάληψη για την Κ15

0

Με το βαρύ 0-4 ηττήθηκε η ομάδα Κ15 του ΠΑΣ Γιάννινα από την αντίστοιχη του ΠΑΟΚ, αν και το βαρύ αυτό σκορ δεν αντικατοπτρίζει τη μεγάλη προσπάθεια της ομάδας του Μιχάλη Μπόλου.

Το ματς έληξε ισόπαλο στο πρώτο 40λεπτο και ως το 54’ κυλούσε στην ισοπαλία, αλλά το γκολ που πέτυχαν οι φιλοξενούμενοι σ’ εκείνο το λεπτό έφερε την κατάρρευση για τον ΠΑΣ, που απογοητεύτηκε και είδε τον ΠΑΟΚ μέσα σε διάστημα 20 περίπου λεπτών να διαμορφώνει το τελικό 0-4.

Ο Σπυριδόπουλος στο 54′ έκανε το 0-1 έπειτα από ασίστ του Καμαρού, για να ακολουθήσουν δύο γκολ του Κούτσια στο 61΄, μετά από πάσα του Σινανάι και στο 66′ με ατομική ενέργεια. Το τελικό 0-4 έκανε με το δεύτερο προσωπικό του γκολ ο Σπυριδόπουλος στο 73′.