Διπλό στον Πανιώνιο η Κ19 του ΠΑΣ Γιάννινα

Τον τίτλο του φαβορί επιβεβαίωσε η ομάδα Κ19 του ΠΑΣ Γιάννινα απέναντι στον αδύναμο φέτος Πανιώνιο για το πρωτάθλημα υποδομών της Super League.

Από το 3ο λεπτό έδειξε τις διαθέσεις της η ομάδα του Μάριου Παναγιώτου, με τον Λιάσο που σούταρε έξω από την περιοχή και σημείωσε το 0-1. Η πίεση συνεχίστηκε και στο 8ο λεπτό ένα σουτ του Πήλιου βγήκε για λίγο άουτ.

Στο 19ο λεπτό ο Πανιώνιος ισοφάρισε, αλλά ο ΠΑΣ πήγε στα αποδυτήρια με προβάδισμα, αφού λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου 45λέπτου, μετά από σέντρα του Τάτση, ο Λιάσος βρέθηκε στην πορεία της μπάλας και με γυριστό σουτ πέτυχε το 1-2 με δεύτερο προσωπικό γκολ.

Στο 2ο ημίχρονο ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε, με τον ΠΑΣ να έχει δύο ακόμα καλές ευκαιρίες με τον Νάουμετς και το τελικό 1-3 διαμόρφωσε ο Ντόλοβατς μετά από πλασέ του Παππά.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κρόπουλος Δημήτριος): Τζώρτζης, Νομικός Παν., Νομικός Παρ., Αγγέλης, Σεμερτζάκης, Μπρέγκου, Μπακουλί, Ρέτσος, Μούντριχας, Γρίβας, Ντούλος

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Μάριος Παναγιώτου): Πατσιούρας, Σακκάς, Τάτσης, Γώγος, Βασιλάκης, Θεοχάρης, Ντόλοβατς, Λιάσος, Καραμποΐκης (65′ Ντοματάς), Νάουμετς (77′ Παππάς), Πήλιος (46′ Λιάππης)