Μία ακόμα ήττα γνώρισε η Ανατολή στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας. Το Καναλάκι εκμεταλλεύτηκε το καλό του ξεκίνημα και τα γρήγορα γκολ και επικράτησε με 3-0 των Ποντίων.

Το α’ ημίχρονο ανήκε κατά κύριο λόγο στους γηπεδούχους, με την Ανατολή να βγάζει αντίδραση στην επανάληψη και να χάνει κάποιες ευκαιρίες να ξαναμπεί στο ματς, κάτι που τελικά δεν έκανε, για να δεχτεί και το 3ο γκολ λίγο πριν το φινάλε.

Στο 4ο λεπτό, μετά σέντρα από δεξιά του Ζδράβου από το ύψος του πέναλτι ο Μουζακίτης έκανε το σουτ για το 1-0.

Στο 22′ ο Φέτσης έκανε το μακρινό σουτ, ο τερματοφύλακας της Ανατολής με δύσκολη εκτίναξη ακούμπησε τη μπάλα με τα ακροδάχτυλα και στη συνέχεια αυτή βρήκε στη συμβολή των δοκαριών και έφυγε κόρνερ. Στην εκτέλεσή του από τον Κυριάκη, ο Πότσης με κεφαλιά έκανε το 2-0.

Στο 82΄ μετά από σέντρα του Μουζακίτη από δεξιά ο Σπύρος Νικολάου με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου (Χρήστος Ντούρος): Κοντογουλίδης, Ζδράβος, Μελιγγιώτης, Φράγκος (68΄ Βραχνός), Πάνος, Πότσης (53΄ Γούλας), Κυριάκης (73΄ Βασιλειάδης), Κόλινς, Μπλέτσας (46΄ Νικολάου), Φέτσης, Μουζακίτης.

Α.Ο. Ανατολής (Ανέστης Ζώης): Διαμάντης, Γκούμας (80΄ Δήμος), Φίλιος, Μαλλάτος, Τζίμας, Κλιτσινάρης, Σκανδάλης, Εμβραίζογλου (73΄ Πολυχρόνης), Νούγιας, Τσουμάνης (87΄ Κατσίφας), Φωλίνας (73΄ Χριστακόπουλος).

06/10/2019, 16:00