Εντυπωσιακή είναι η ανάκαμψη της Ανατολής στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής και μετά από το κακό ξεκίνημα με τις 4 ήττες, έχει ακολουθήσει τρομερή πορεία με 3 νίκες και 1 ισοπαλία και μάλιστα η σημερινή νίκη (0-1) επί του ως τώρα 3ου της βαθμολογίας Θιναλιακού, δείχνει ότι η ομάδα μπορεί να κάνει μεγάλα πράγματα από τη στιγμή που βρήκε τα πατήματά της στην κατηγορία.

Η Ανατολή πέτυχε το γκολ της νίκης στο 63ο λεπτό με κεφαλιά του Εμβραΐζογλου έπειτα από σέντρα του Σκανδάλη. Γενικώς ήταν καλύτερη στο παιχνίδι και ειδικά στο ξεκίνημα που δημιούργησε φάσεις, με τον Θιναλιακό να ισορροπεί μετά τα μέσα του ημιχρόνου. Και πάλι, όμως, η ομάδα που πατούσε καλύτερα ήλεγχε το παιχνίδι ήταν η Ανατολή.

Ανατολή: Γκάρας, Μαρμούτας, Φίλιος, Νάσιος, Κλητσινάρης, Πολυχρόνης (90’ Γρηγοριάδης), Σκανδάλης, Εμβραΐζογλου (82’ Δήμος), Νούγιας (89’ Γκούμας), Τσουμάνης, Φωλίνας (90’ Κολιούσης)