Ντέρμπι παραμονής ήταν η αναμέτρηση του ΑΟ Ανατολής στην Παραμυθιά απέναντι στο Σούλι, αλλά δυστυχώς σ’ ένα κρίσιμο παιχνίδι η ομάδα του Ανέστη Ζώη δεν βρέθηκε σε καλή μέρα και ηττήθηκε με 3-2.

Αρκετά μέτριο παιχνίδι με λίγες φάσεις στο α’ ημίχρονο και 1 γκολ, αλλά καλύτερο ματς στην επανάληψη με 4 γκολ, ωστόσο η Ανατολή βρέθηκε δύο φορές με 2 γκολ πίσω στο σκορ και ήταν πολύ δύσκολο να φτάσει στην ανατροπή.

Το Σούλι προηγήθηκε στο 7ο λεπτό με σουτ του Ντόκου.

Το 2-0 και πάλι με κεφαλιά του ίδιου παίκτη έπειτα από σέντρα του Μπέλλου.
Στο 54ο ο Νούγιας με κοντινό πλασέ μείωσε σε 2-1 σε φάση διαρκείας.
Στο 72ο λεπτό το Σούλι Παραμυθιάς έμεινε με 10 παίκτες, καθώς αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Τάτσης χτύπημα σε αντίπαλο που έγινε εκτός φάσης. Αντί όμως αυτό το πλεονέκτημα να το εκμεταλλευθεί η Ανατολή, 2 λεπτά αργότερα έγινε το 3-1 με σουτ του Γεωργάκη.
Στο 86ο ο Σκανδάλης μείωσε σε 3-2 με σουτ, αλλά στον χρόνο που απέμεινε δεν κατάφερε η Ανατολή να κάνει την ανατροπή, μερική ή ολική.

Σούλι Παραμυθιάς (Βαγγέλης Τζιάρρας): Πατσιούρας, Μούτσιος, Τάτσης, Διαμάντης, Βασιλάκης, Μώκος, Κωσταμένας (62′ Πλατιάς), Μπέλλος (66′ Παπαδόπουλος), Παπαρούνας (78′ Παππάς), Ντόκος (84′ Αθανασίου), Γεωργάκης.

Ανατολή (Ανέστης Ζώης): Γκάρας, Μαρμούτας, Φίλιος, Νάσιος, Κλιτσινάρης, Πολυχρόνης (73′ Κολιούσης), Σκανδάλης, Εμβραίζογλου (53′ Νούγιας), Χριστακόπουλος, Τσουμάνης, Φωλίνας (81′ Κατσίφας).