Ένα πολύτιμο, αλλά και υποχρεωτικό διπλό (1-2), με αντίπαλο τον Απόλλωνα Ευπαλίου πήρε ο Α.Ο. Ανατολής και αφενός εκμεταλλεύτηκε την ήττα της Λευκίμμης ξεφεύγοντάς της στη βαθμολογία και αφετέρου έπιασε στους 19 βαθμούς τον Μακεδονικό Φούφα που ηττήθηκε από τους Πόντιους Κοζάνης.

Η ομάδα του Ανέστη Ζώη, “χτύπησε” στο φινάλε κάθε ημιχρόνου με τον Νούγια στο 45΄και το 88′.

ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:
3′ Σουτ του Παπανδρέου απέκρουσε ο Γκάρας.
5′ Μετά από κόρνερ ο Κοντός έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα άουτ.
7′ Μακρινό σουτ του Κοντογιάννη, άουτ.
20′ Εκτέλεση κόρνερ του Φίλιου, απέκρουσε με τις γροθιές ο Κοντογιώργης.
22′ Σέντρα του Χριστακόπουλου, κεφαλιά του Νούγια, άουτ.
36′ Σέντρα του Ντιέγκο, κεφαλιά του Φλέγγα, άουτ.
38′ Σέντρα-σουτ του Χριστακόπουλου, άουτ.
41′ Φάουλ του Εμβραΐζογλου απέκρουσε σε κόρνερ ο Κοντογιώργης.
43′ Από μπαλιά του Χριστακόπουλου, ο Εμβραΐζογλου βγήκε σε θέση βολής αλλά πλάσαρε άουτ.
45′ ΓΚΟΛ! Από βαθιά μπαλιά, ο Νούγιας βρέθηκε τετ-α-τετ και πλάσαρε εύστοχα για το 0-1!
48′ Κεφαλιά του Φλέγγα απομάκρυνε η άμυνα.
52′ Μακρινό σουτ του Νούγια, άουτ.
58′ Σουτ του Ντερβίσι, άουτ.
59′ ΓΚΟΛ! Από κόρνερ, ο Φλέγγας έκανε την προβολή από το ύψος της μικρής περιοχής και ισοφάρισε σε 1-1.
70′ Κεφαλιά του Φλέγγα, μπλόκαρε ο Γκάρας.
72′ Σέντρα του Νούγια και πλασέ του Φίλιου, μπλόκαρε ο Κοντογιώργης.
78′ Σουτ του Παπανδρέου, άουτ.
88′ ΓΚΟΛ! Μετά από σουτ του Φίλιου, το οποίο κόντραρε στα σώματα, ο Νούγιας με διαγώνιο σουτ το 1-2!
90+ Σέντρα του Ντιέγκο, κεφαλιά του Ψυχογιού, άουτ.

Απόλλων Ευπαλίου: Κοντογιώργης, Ντερβίσι, Ζέρβας, Κουκούλας, Κοντός, Γεωργακόπουλος, Παπανδρέου, Κοντογιάννης, Φλέγγας, Ντιέγκο, Καφεντζής.

Ανατολή: Γκάρας, Μαρμούτας, Φίλιος, Νάσιος, Κλιτσινάρης, Κίτσιος, Πολυχρόνης, Εμβραΐζογλου, Νούγιας, Τσουμάνης, Χριστακόπουλος.