Το 1-6 με το οποίο επικράτησε ο ΠΑΣ Γιάννινα στην ουδέτερη έδρα της Νέας Τρίγλιας επί του Απόλλωνα Πόντου συνιστά τη δεύτερη μεγαλύτερη εκτός έδρας νίκη του ΠΑΣ Γιάννινα στην ιστορία του! Οι «κυανόλευκοι» δεν κατάφεραν να σπάσουν ή να ισοφαρίσουν το ρεκόρ του 0-7 με τον Χαραυγιακό τη σεζόν 1993-1994, αλλά ισοφάρισαν τα 6 εκτός έδρας γκολ σ’ ένα ημίχρονο, αφού στο ματς με τον Χαραυγιακό που μεσουρανούσε το δίδυμο Μουφ-Μιλόγεβιτς, είχαν σημειωθεί 6 από τα 7 γκολ στο β’ ημίχρονο.

Με τον Χαραυγιακό η σειρά των γκολ ήταν Μουφ, Κακανούλιας, Βότσικας, Μουφ (πεν.), Μπελά, Μιλόγεβιτς, Μουφ.

Χθες η σειρά των γκολ ήταν Λέο, Λέο, Κρίζμαν, Ελευθεριάδης, Κρίζμαν, Κρίζμαν

Έξι γκολ, όμως, έχει ξανασημειώσει σ’ ένα ημίχρονο ο ΠΑΣ Γιάννινα και σε εντός έδρας ματς. Ήταν στη μεγαλύτερη νίκη όλων των εποχών στις 25 Ιανουαρίου του 2009 και το 8-1 επί της Καλλιθέας. Μάλιστα τα 6 γκολ του α’ ημιχρόνου σημειώθηκαν σε μόλις 20 λεπτά, από το 8ο ως το 28ο λεπτό!

Δείτε τα στιγμιότυπα του 0-7 με τον Χαραυγιακό από το 2′:37” του βίντεο