Την ήττα γνώρισε στην Κατερίνη ο Θεσπρωτός με 2-0 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Football League.

Οι γηπεδούχοι σκόραραν στο 43΄ με τον Δεμηρτζόγλου και κατάφεραν να πάνε στα αποδυτήρια με σημαντικό ουσιαστικό και ψυχολογικό προβάδισμα, ενώ στο 1ο λεπτό της επανάληψης ο ίδιος παίκτης με κεφαλιά έκανε το 2-0.

Η ομάδα του κ. Ρότσα προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά δύο φορές η μπάλα σταμάτησε στα αντίπαλα δοκάρια. Αρχικά ο Καζβιρόπουλος με κεφαλιά και στην εκπνοή ο Σαραντίδης με σουτ, δεν βρήκαν δίχτυα.

Πιερικός: Καραγκιολίδης, Τοπαλίδης, Χαρτσιάς, Γιαλαμίδης, Αποστολόπουλος, Μακρής, Ιντζόγλου (72‘ Κριεμάντι), Γκατσολάρι (83‘ Ντόσης), Κυβελίδης (61‘  Μπουολί), Δεμηρτζόγλου, Παπαδόπουλος (72΄ Μηλιώτης)

Θεσπρωτός: Κίναλης, Ζούρκος (59΄Καζβιρόπουλος), Κωνσταντακόπουλος (80΄ Πέντσας), Γώγος Γ., Κοντοές,  Ζιώγας (46΄Πετράκης), Κωνσταντίνου, Ραμίρεζ (63΄Τάσος Γώγος), Πατσέκο, Μπίκας, Σαραντίδης.