Πολύτιμη νίκη πέτυχε η Βέροια επί του Θεσπρωτού με 3-1 και διατηρήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας της Football League μαζί με την Καβάλα στους 15 βαθμούς. Ο Θεσπρωτός, πάντως, άξιζε κάτι καλύτερο, αφού είχε αρκετές ευκαιρίες στο ματς, αντιθέτως η ομάδα της Ημαθίας ήταν πιο αποτελεσματική στις καλές στιγμές που δημιούργησε.

Η Βέροια προηγήθηκε με γκολ του Πόζογλου στο 10ο λεπτό και το 2-0 έκανε ένας παλιός μας γνώριμος από τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο Λουκίνας, στο 24ο λεπτό. Στο 69’ ο Πόζογλου και πάλι τριπλασίασε τα τέρματα για τους γηπεδούχους, με τον Θεσπρωτό να πετυχαίνει στο 75’ το γκολ της τιμής με κεφαλιά του Κοντοέ έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Μπίκα.

Πολλά τα γνώριμα πρόσωπα στην ομάδα της Βέροιας από το παρελθόν, καθώς αγωνίστηκαν οι Βελλίδης, Μπουκουβάλας, Σκόνδρας και Λουκίνας, ενώ με την ομάδα του Θεσπρωτού αγωνίστηκε ο Γιώργος Γώγος, ο οποίος στο 60’ αντικαταστάθηκε λόγω τραυματισμού.

Βέροια: Βελλίδης, Μπουκουβάλας, Παπαχρήστος, Σκόνδρας, Μαραγκός, Οικονόμου, Βεργώνης, Μούργος, Πασάς, Πόζογλου, Λουκίνας

Θεσπρωτός: Κολιοφούκας, Γ. Γώγος (λ.τρ. Σταυρίδης), Τ. Γώγος (80’ Γκανσιέρ), Ζούρκος, Κοντοές, Κωνσταντακόπουλος, Κωνσταντίνου, Ραμίρεζ (80’ Πετράκης), Πατσέκο (41’ λ.τρ. Διγκόζης), Μπίκας, Πέντσας (60’ Σαραντίδης)

Μπορεί να είναι εικόνα κείμενο που λέει "FOOTBALL LEAGUE Αποτελέσματα Football League όη Αγωνιστική Βόρειος Όμιλος 3-1 ΒΕΡΟΙΑ ቤAይRAMA ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ ΚΑΒΑлΑ 5-1 ΑΕΠ ΚΟΖΑΝΗΣ Α.Ε.Π ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 0-1 ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΠΙΕΡΙΚΟΣ 2-0 ΤΡΙΓΛ›ΙΑ‘ ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 0200 1952 4-1 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ"

Μπορεί να είναι εικόνα κείμενο που λέει "FOOTBALL LEAGUE Βαθμολογία Football League Βόρειος Όμιλος 6η Αγωνιστική Ομάδα ÎÎ B KaBaлa 6 15 6 15 ΒΕΡΟΙΑ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ ΤΡΙΓΛ›ΙΑ 6 13 6 12 6 10 6 7 ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ 6 6 10 6 ΑΕΠ ΚΟΖΑΝΗΣ 5 6 1 6 1 @SL2FL.gr @sl2fl_g @SI2FI sitewize"