Ήττα με 3-0 σετ γνώρισε ο Πανηπειρωτικός από τον Μακεδονικό στη Θεσσαλονίκη στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Α2 βόλεϊ των ανδρών. Οι Γιαννιώτες ήταν μαχητικοί στο πρώτο σετ, τα έδωσαν όλα, αλλά ηττήθηκαν με 25-23. Κάπου εκεί επήλθε η κατάρρευση για να ακολούθησαν δύο σετ που οι γηπεδούχοι έκαναν περίπατο.

Τα σετ: 25-23, 25-12, 25-13

Νίκη οι γυναίκες του ΓΑΣ

Σε αντίθεση με τους άνδρες, στις γυναίκες ο ΓΑΣ συνέχισε το νικηφόρο σερί του και πήρε και τους 3 βαθμούς από τον Ασκληπιό Τρικάλων χάρη στο 3-1 σετ. Αν δεν υπήρχε η χαλάρωση στο τρίτο σετ, ο ΓΑΣ θα έφτανε και ακόμα πιο εύκολα στη νίκη.

Να σημειωθεί ότι από τύχη γλίτωσε τον τραυματισμό παίκτρια του ΓΑΣ, όταν προσπάθησε να βγάλει μία άμυνα γονατίζοντας, μ’ ένα κομμάτι ξύλου από το παρκέ να φεύγει και να διαπερνά την κάλτσα της, ευτυχώς όμως όχι το πόδι της.!

Τα σετ: 25-21, 25-17, 17-25, 25-18