Το άτυπο… τζάμπολ με την κλήρωση των Εθνικών Πρωταθλημάτων και του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών και Γυναικών γίνεται σήμερα (18/8) στις 12:00 στα γραφεία της ΕΟΚ.

Μπορείτε να δείτε πιο κάτω την κλήρωση μέσω live streaming, με το γιαννιώτικο ενδιαφέρον να εστιάζεται σε ΠΑΣ Γιάννινα WBC, ΑΓΣΙ, Βίκο Σπάρτακο και IBC. Η σειρά με την οποία θα γίνουν οι κληρώσεις είναι η εξής:

  • Κύπελλο Ανδρών
  • Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών
  • Πρωτάθλημα Β Ανδρών (1,2,3,4 όμιλοι διαδοχικά)
  • Πρωτάθλημα Γ Ανδρών (1,2,3,4,5,6 όμιλοι διαδοχικά)
  • Κύπελλο Γυναικών
  • Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών
  • Πρωτάθλημα Α2 Γυναικών (1,2,3,4 όμιλοι διαδοχικά)

 

Δείτε αναλυτικά ποιες ομάδες θα πάρουν μέρος σε κάθε κατηγορία:.

A1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2022 – 2023

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                                      ………….

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                                   ………….

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ                                                   ………….

ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ                          ………….

ΑΟ ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ                      ………….

ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ                        ………….

ΑΣ ΠΑΟΚ                                                        ………….

ΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ                                     ………….

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ                                              ………….

ΓΑΣ ΕΥΝΙΚΟΣ                                                 ………….

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕ ΣΥΚΕΩΝ                      ………….

ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ                               ………….

Ημερομηνίες Αγώνων

1η   ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ              ΚΥΡΙΑΚΗ    09/10/2022   12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΤΕΤΑΡΤΗ              28/12/2022

2η   ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ              ΚΥΡΙΑΚΗ    16/10/2022   13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΤΕΤΑΡΤΗ                  04/01/2023

3η   ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ              ΚΥΡΙΑΚΗ    23/10/2022   14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ   ΚΥΡΙΑΚΗ                08/01/2023

4η   ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ              ΚΥΡΙΑΚΗ    30/10/2022   15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ   ΚΥΡΙΑΚΗ                15/01/2023

5η   ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ              ΚΥΡΙΑΚΗ    06/11/2022   16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ   ΤΕΤΑΡΤΗ                18/01/2023

6η   ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ              ΚΥΡΙΑΚΗ    13/11/2022   17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ   ΚΥΡΙΑΚΗ               22/01/2023

7η   ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ              ΣΑΒΒΑΤΟ   19/11/2022  18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ   ΚΥΡΙΑΚΗ                29/01/2023

8η   ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ              ΤΕΤΑΡΤΗ    30/11/2022  19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ   ΣΑΒΒΒΑΤΟ              04/02/2023

9η   ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ               ΚΥΡΙΑΚΗ    04/12/2022  20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ   ΚΥΡΙΑΚΗ              19/02/2023

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ               ΚΥΡΙΑΚΗ    11/12/2022                21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ   ΤΕΤΑΡΤΗ            22/02/2023

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ               ΚΥΡΙΑΚΗ    18/12/2022  22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ   ΚΥΡΙΑΚΗ              26/02/2023

B’ ΦΑΣΗ PLAY OFF – PLAY OUT

01/03 (Τετάρτη), 05/03 (Κυριακή), 08/03/2023 (Τετάρτη)

Γ’ ΦΑΣΗ PLAY OFFPLAY OUT

12/03 (Κυριακή), 15/03 (Τετάρτη), 19/03 (Κυριακή)      

Δ’ ΦΑΣΗ PLAY OFF (για θέσεις 1 – 2): 29/03 (Τετάρτη), 02/04 (Κυριακή), 05/04 (Τετάρτη), 09/04 (Κυριακή), 12/04 (Τετάρτη).

(για θέσεις 3 – 4, 5 – 6, 7 – 8):  29/03 (Τετάρτη), 02/04 (Κυριακή), 05/04 (Τετάρτη).

 

ΣΩΜΑΤΕΙΑ Β’ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2022 – 2023

3ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΡΙΚΑΛΑ BASKET                           ……………….

ΕΣΠΕΡΟΣ ΓΣ ΛΑΜΙΑΣ                     ……………….

ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ                      ……………….

ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                            ……………….

ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                              ……………….

ΠΡΩΤΕΑΣ ΦΟ ΓΡΕΒΕΝΩΝ             ……………….

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ       ……………….

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1937   ……………….

ΑΣ ΒΙΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                  ……………….

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ              ……………….

ΑΠΣ ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ               ……………….

Ημερομηνίες αγώνων

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΣΑΒΒΑΤΟ            08/10/2022        12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΑΒΒΑΤΟ              07/01/2023

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΣΑΒΒΑΤΟ            15/10/2022        13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΑΒΒΑΤΟ              14/01/2023

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΣΑΒΒΑΤΟ            22/10/2022        14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΑΒΒΑΤΟ              21/01/2023

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΣΑΒΒΑΤΟ            29/10/2022        15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΑΒΒΑΤΟ              28/01/2023

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΣΑΒΒΑΤΟ            05/11/2022        16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ               ΣΑΒΒΑΤΟ            04/02/2023

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΣΑΒΒΑΤΟ            12/11/2022        17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΑΒΒΑΤΟ              11/02/2023

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΣΑΒΒΑΤΟ            19/11/2022        18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΑΒΒΑΤΟ              18/02/2023

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΣΑΒΒΑΤΟ            26/11/2022        19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΑΒΒΑΤΟ              04/03/2023

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΣΑΒΒΑΤΟ            03/12/2022        20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΑΒΒΑΤΟ              11/03/2023

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΑΒΒΑΤΟ            10/12/2022        21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΑΒΒΑΤΟ              18/03/2023

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΕΤΑΡΤΗ            21/12/2022        22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΑΒΒΑΤΟ              01/04/2023

Β’ ΦΑΣΗ – PLAY OFF & PLAY OUT:  ΤΕΤΑΡΤΗ 05/04, ΣΑΒΒΑΤΟ 08/04, ΤΕΤΑΡΤΗ 12/04

Γ’ ΦΑΣΗ – PLAY OFF:  ΣΑΒΒΑΤΟ 22/04, ΤΕΤΑΡΤΗ 26/04, ΣΑΒΒΑΤΟ 29/04

 

ΣΩΜΑΤΕΙΑ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2022 – 2023

3ος ΟΜΙΛΟΣ                                                                                             4ος ΟΜΙΛΟΣ

ΦΟ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ             ………………..                    ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΥ                   ………………..

ΑΕΠΣ ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΜΥΤΙΛ. ………………..                    ΓΣ ΣΟΦΑΔΩΝ                   ………………..

ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ   ………………..                    ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ                     ………………..

ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡ.      ………………..                    ΓΣ ΑΜΠΕΛΩΝΑ 1986              ………………..

ΑΕ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ                ………………..                    ΑΕ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ ΑΧΕΡΩΝ………………..

ΦΟΙΝΙΞ ΑΦΜΣ                 ………………..                    ΓΣ ΑΓΡΙΑΣ                          ………………..

ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ              ………………..                    ΑΣ ΝΙΚΑΙΑ 2012               ………………..

ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ  ………………..                    ΜΓΣ ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ ΒΟΛΟΥ………………..

ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ.    ………………..                    ΚΑΕ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ              ………………..

ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ                     ………………..                    ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ                ………………..

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟ Ν. Ψ.       ………………..                    ΓΣ ΠΑΛΑΜΑ ΟΙ ΤΙΤΑΝΕΣ              ………………..

ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΑΤΤΑΛΟΥ ΚΑΛΥΜΝΟΥ………………..    ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΣΚ                   ………………..

Ημερομηνίες αγώνων

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΚΥΡΙΑΚΗ             09/10/2022        12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ              08/01/2023

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΚΥΡΙΑΚΗ             16/10/2022        13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ              15/01/2023

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΚΥΡΙΑΚΗ             23/10/2022        14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ              22/01/2023

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΚΥΡΙΑΚΗ             30/10/2022        15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ              29/01/2023

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΚΥΡΙΑΚΗ             06/11/2022        16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ               ΚΥΡΙΑΚΗ             05/02/2023

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΚΥΡΙΑΚΗ             13/11/2022        17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ              12/02/2023

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΚΥΡΙΑΚΗ             20/11/2022        18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ              19/02/2023

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΚΥΡΙΑΚΗ             27/11/2022        19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ              05/03/2023

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΚΥΡΙΑΚΗ             04/12/2022        20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ              12/03/2023

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ             11/12/2022        21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ              19/03/2023

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ             18/12/2022        22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ              02/04/2023

Β’ ΦΑΣΗ – PLAY OFF & PLAY OUT:  ΤΕΤΑΡΤΗ 05/04, ΣΑΒΒΑΤΟ 08/04, ΤΕΤΑΡΤΗ 12/04

Γ’ ΦΑΣΗ – PLAY OFF & PLAY OUT:  ΣΑΒΒΑΤΟ 22/04, ΤΕΤΑΡΤΗ 26/04, ΣΑΒΒΑΤΟ 29/04