Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι του Θεσπρωτού με την Βέροια, με τις δύο ομάδες να φτάνουν τις τρεις ισοπαλίες σε τέσσερα ματς στο φετινό πρωτάθλημα και να μένουν χαμηλά στη βαθμολογία.

Ο Θεσπρωτός προηγήθηκε στο σκορ, αλλά η «Βασίλισσα του Βορρά» αντέδρασε και κατάφερε να φύγει με τον βαθμό.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 42ο λεπτό, όταν ο Μπονίγια έφυγε σε αντεπίθεση, τροφοδότησε ωραία τον Κωνσταντίνου και αυτός με πλασέ έκανε το 1-0.

Είχαν προηγηθεί ορισμένες μεγάλες αποκρούσεις του Τσιμόπουλου, πρώην τερματοφύλακα της Βέροιας, ο οποίος λίγο πριν το 20λεπτο απέκρουσε κεφαλιά του Μπελεβώνη και σουτ του Μπουκουβάλα, ενώ στο 38’ εξουδετέρωσε διαδοχικά σουτ των Ιωάννου και Φασίδη.

Τελικά οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση στο 64′ μετά από σέντρα του Μπουκουβάλα και κεφαλιά του Φασίδη, ο οποίος έκανε το 1-1.

Η Βέροια έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 72’ να γυρίσει το ματς, αλλά ο Μαρτίνεζ πρόλαβε πλασέ του Μπουκουβάλα λίγο πριν τη γραμμή, ενώ στο 80’ ακυρώθηκε γκολ του Μπονίγια ως οφσάιντ.

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ (Χουάν Ραμόν Ρότσα): Τσιμόπουλος, Σεμερτζάκης (60′ λ.τρ. Μαρτίνεζ), Γώγος, Ρίζος, Τρομπούκης, Μίγγος, Πέρεζ (86′ Πανταζέλος), Μπίκας, Αδαμάκης (74′ Ρούσης), Κωνσταντίνου (86′ Δρίτσας), Μπονίγια.

ΒΕΡΟΙΑ (Κώστας Ανυφαντάκης): Παπαδόπουλος, Μουχάλης, Παπαχρήστος, Στίκας, Μαραγκός, Μπούζας (85′ Περδίκης), Ορφανίδης (75′ Κατσούκης), Μπελεβώνης, Φασίδης, Μπουκουβάλας, Ιωάννου.