image description

Την ευκαιρία να δοκιμάσει αρκετούς νεαρούς παίκτες, οι οποίοι πήραν πολύτιμες εμπειρίες, είχε το μεσημέρι του Σαββάτου ο Κώστας Χαρίσης, στο παιχνίδι του Α.Ο. Ιωαννίνων, απέναντι στην ΧΑΝΘ, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής (2ος Όμιλος), του πρωταθλήματος της Α2 κατηγορίας.

Σε ένα παιχνίδι που έγινε στη Θεσσαλονίκη, απέναντι σε μια από τις καλύτερες ομάδες του φετινού πρωταθλήματος, ο προπονητής του ΑΟΙ, είχε την ευκαιρία να ξεκουράσει αρκετούς από τους βασικούς παίκτες οι οποίοι δεν συμμετείχαν στην αποστολή και να δώσει χρόνο στα νέα παιδιά της ομάδας, τα οποία πάλεψαν το ματς μέχρι και το 20’.

Στο πρώτο πεντάλεπτο το σκορ ήταν 3-3, ενώ στο 15’ η ισοπαλία παρέμεινε (6-6), με τους νεαρούς του ΑΟΙ, να παλεύουν το ματς και να προσπαθούν για το καλύτερο δυνατό. Από εκεί και έπειτα όμως η ΧΑΝΘ, ανέβασε ρυθμό και στο ημίχρονο προηγήθηκε με 18-11.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν εξίσου δυνατά και διεύρυναν τη διαφορά με το σκορ να διαμορφώνεται στο 29-16 στο 45’ και στο 37-17 στο 55’, ενώ τελικά η ΧΑΝΘΑ κέρδισε με 39-20, σε ένα ματς που δεν χωρά και ιδιαίτερη κριτική.

Πεντάλεπτα: 3-3, 5-4, 6-6, 11-8, 15-8, 18-11 (ημ.), 22-13, 26-14, 29-16, 35-17, 37-17, 39-20 (τελ.).

ΧΑΝΘ: Ευαγγελόπουλος, Ζευγαρόπουλος (4), Σαρηγιαννίδης (4), Παπαδόπουλος Ν. (7), Δέσπος (4), Πλατής (1), Βασιάδης (1), Ιωαννίδης, Παπαδόπουλος Αθ. (2), Στίγγας, Τσαμήτρος, Παπαβασίλης (4), Τσιριγιάννης (2), Τσαγκαράκης (5), Μπαιρλής (5), Τσόγιας.

Α.Ο. Ιωαννίνων (Κώστας Χαρίσης): Μέλλος, Μόσχος, Νάκος (3), Γκρουίδης, Γότσης (7), Εξάρχου, Σερασίδης (3), Βέλλιος (1), Σήτας Ν., Εφαπλωματάς, Μπογάς, Σήτας Κ. (5), Κουκουλάρης (1).