Ο Σπάρτακος κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες, κερδίζοντας με σκορ 81-71 τον Β.Α.Ο. Άρτας, εντός έδρας στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του β’ γύρου της ΕΣΚΑΒΔΕ. Οι γηπεδούχοι μπήκαν νωθρά στο 1ο δεκάλεπτο με τα αμυντικά λάθη να τους φέρουν πίσω στο σκορ (13-19). Στην συνέχεια, ο Σπάρτακος επανήλθε αγωνιστικά με αποτέλεσμα να τελειώσει το ημίχρονο υπέρ του στο (34-30). Στο 3ο δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι ταλαιπωρήθηκαν από τα πολλά προσωπικά φάουλ των παικτών τους και η διαφορά διευρύνθηκε με το σκορ να είναι (61-48).
Από τους νικητές κορυφαίοι ήταν ο Ζήσης όπου σκόραρε 27 πόντους και ο Λαμπρόπουλος ακολούθησε για την ομάδα των Ιωαννίνων με 18 πόντους. Από την άλλη πλευρά, για την ομάδα της Άρτας διακρίθηκαν ο Σάββας και ο Μπούγιας με 25 πόντους και 15 πόντους αντίστοιχα.

Α.Ο. Σπάρτακος (Κάικας): Τάσσος, Κόρδας 6(1), Κοσμάς 4, Ζήσης 27(2), Λαμπρόπουλος 18, Κολιγιώτης 5, Κιμισκίδης, Κύρκος, Βάτσιος, Δήμος 4, Κούργιας 5(1), Παπανικολάου 12.

Β.Α.Ο. Άρτας (Ασπρούδης): Τσόλης, Χριστογιάννης 2, Ζήρας, Μπούγιας 15(4), Πετανίτης 2, Καρύδας 4, Σάββας 25, Ασπρούδης 13(3), Γιαννάκος, Κέφης 10(2).