image description

Μεγάλη νίκη από τους έφηβους του ΑΓΣΙ στην προκριματική φάση του Πανεληνίου πρωταθλήματος εφήβων, που πραγματοποιείται στη Θεσσαλονίκη, με συγκλονιστική εμφάνιση απέναντι στον Πιερικό-Αρχέλαο και νίκη με 61-73.

Οι παίκτες του Σοφοκλή Τσουκανέλη παίζοντας πολύ καλά σε όλο το ματς κατάφεραν να πάρουν απο νωρίς κεφάλι στο σκορ και να κλείσουν το ημίχρονο στο +7. Στο δεύτερο 20λεπτο ο ΑΓΣΙ κράτησε τον έλεγχο του ματς και έφθασε σε ένα υπερπολύτιμο ροζ φύλλο αγώνα.

Επόμενο ματς για τους εφήβους την Κυριακή με τον Αίολο Βόλου.

Να σημειωθεί οτι ο πρωταθλητής των προκριματικών θα λάβει μέρος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων.

Δεκάλεπτα 12-20, 27-34, 43-51, 61-73

Πιερικός (Γκογκίδης): Μπόζογλου, Ταβαντζής 2, Τζιοβάρας Κ., Καρυπίδης 10, Τζιοβάρας Σ. 3(1), Ζησόπουλος 8(2), Τσιρογιάννης 38(8), Καλλιφατιδης, Ζαρκανέλας

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Βάσσης 9(1), Κολόκας, Τζουβάρας 1, Βάτσιος 13(2), Ανθόπουλος-Νικολάτος, Διβάρης, Μπρέχας, Παπανικολάου, Καρρας 7, Τσίγκας 12 (1), Γκουντουβάς 31