BOOKSPOT

Πρώτο τζάμπολ σε Α’ και Β’ ΕΣΚΑΒΔΕ

0

Η ώρα της επιστροφής στη δράση για τις ομάδες της Α’ και Β’ ΕΣΚΑΒΔΕ, έφτασε! Ο Νομός Ιωαννίνων θα εκπροσωπηθεί φέτος με 4 ομάδες στην Α’ ΕΣΚΑΒΔΕ και 2 στη Β’ ΕΣΚΑΒΔΕ, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι στην Α’ κατηγορία θα δώσει φέτος το «παρών» ο ΑΓΣΙ Β’, δηλαδή η ομάδα Νέων του συλλόγου, η οποία όμως δεν θα έχει δικαίωμα ανόδου ή συμμετοχής στα play-off ανόδου, αν τυχόν τερματίσει στην 1η ή τη 2η θέση του Β’ Ομίλου.

Με στόχους ανόδου κατεβαίνει στο φετινό πρωτάθλημα το IBC. Η ομάδα του Γιάννη Παπαδόπουλου που κοντραρίστηκε με τον ΠΑΣ Γιάννινα στους περσινούς τελικούς για την άνοδο στη Γ’ Εθνική, φέτος έχει την εμπειρία, αλλά πολύ περισσότερο, το κατάλληλο ρόστερ για να διεκδικήσει το παραπάνω.

Οι Γιαννιώτες ξεκινάνε τις φετινές τους υποχρεώσεις από την Ηγουμενίτσα, όπου θα αντιμετωπίσουν τον Πρωτέα την Κυριακή στις 17:00.

Η σεζόν ξεκινάει και με τοπικό ντέρμπι που θα γίνει στο νέο κλειστό το Σάββατο στις 20:00. Ο Σπάρτακος θα είναι τυπικά γηπεδούχος στον αγώνα με τον Θρύλο Ιωαννίνων.

Δύο ώρες νωρίτερα και πάλι στο νέο κλειστό , η ομάδα του ΑΓΣΙ Β’ θα υποδεχτεί την Φιλιππιάδα, αναβιώνοντας κάτι από την περσινή προσπάθεια των δύο ομάδων που πρωταγωνίστησαν και τελικά ανέβηκαν από τη Β’ ΕΣΚΑΒΔΕ.

1η Αγωνιστική

Ημ/νια

Ωρα

Γήπεδο

Α γ   ώ ν α ς

21/10/2018

17:00

ΔΑΚ ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑΣ

Κ.Α.Ε. ΠΡΩΤΕΑΣ ΗΓ/ΤΣΑΣ – Σ.Κ. ΙΩΑΝΝΙΝΑ

20/10/2018

16:00

ΝΕΟ Τ9 ΑΡΤΑΣ

ΑΙΑΣ ΑΡΤΑΣ – ΙΟΝΙΟΣ Α.Σ.

20/10/2018

20:00

ΝΕΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ Α.Ο. – ΘΡΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

20/10/2018

17:00

ΕΑΚ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ Γ.Σ. – Α.Κ. ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ

20/10/2018

18:00

ΝΈΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

Α.Γ.Σ.Ι.(Β) – Α.Γ.Ο. ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ

Πρεμιέρα με Άρτα η Περίβλεπτος

Για το πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΒΔΕ, οι Μολοσσοί θα έχουν ρεπό. Έτσι το μοναδικό παιχνίδι με γιαννιώτικο ενδιαφέρον θα είναι το ματς Περιβλέπτου-Αίαντα Άρτας, που θα διεξαχθεί στο κλειστό της Κόνιτσας το Σάββατο στις 16:00.

1η Αγωνιστική

Ημ/νια

Ωρα

Γήπεδο

Α γ   ώ ν α ς

21/10/2018

16.00

ΕΑΚ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

Α.Ο. ΑΛΥΚΩΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – Α.Γ.Ο. ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ

20/10/2018

16:00

ΔΑΚ ΚΟΝΙΤΣΑΣ

ΑΙΑΣ ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ – Γ.Σ. ΑΡΤΑΣ «ΑΝΩ ΠΟΛΗ»

21/10/2018

18:00

ΔΑΚ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ

Κ.Α.Ε. ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ – Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ

21/10/2018

15:00

ΚΛ. ΛΟΥΡΟΥ

Α.Ο. ΛΟΥΡΟΥ – Α.Ο. ΠΑΡΓΑΣ

ΡΕΠΩ : Α.Σ. ΜΟΛΟΣΣΩΝ

Σχόλια

Comments are closed.