Την πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος πανηγύρισε η ομάδα ΠΡΟΜΙΝΙ του ΒΙΚΟΣ Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ, επικρατώντας εύκολα στον νοκ άουτ αγώνα επί της ομάδας του Κερκυραϊκού με σκορ 60-21.

Ο αγώνας κρίθηκε από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, με τους αθλητές του Π.Α.Σ. να ξεκινούν με ένα εμφατικό 16-1 και να μην αφήνουν περιθώρια στους αντιπάλους τους να επιστρέψουν στη διεκδίκηση της νίκης.

Στα ευχάριστα και η επιστροφή του Τσίρμπα-Αναγνώστου μετά τον τραυματισμό του, ο οποίος πήρε κάποια λεπτά συμμετοχής στον αγώνα, ενώ σε περίπου 2 βδομάδες αναμένεται και η επιστροφή άλλου τραυματία αθλητή της ομάδας Παπανικολάου.

Με αυτή τη νίκη το τμήμα ΠΡΟΜΙΝΙ έφτασε τις 9 νίκες σε ισάριθμους αγώνες στο πρωτάθλημα και πλέον στρέφει την προσοχή της στον ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟ με αντίπαλο την ομάδα του ΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 2015 που θα διεξαχθεί το Σάββατο 22 Δεκεμβρίου και ώρα 16.00 στο ΝΕΟ ΚΛΕΙΣΤΟ Γυμναστήριο της πόλης μας.

ΒΙΚΟΣ Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ: (Αναστασίου)  Τζιμογιάννης (2006), Αποστόλου (2006), Αγγέλης Η (2007), Μπάσιος (2007), Παπαναστασίου (2006), Ζώνιος Α (2007), Τσίρμπας-Αναγνώστου (2006), Αγγέλης Α (2006), Σταμάτης (2007), Γιαννούλης (2007), Αγγέλης Κ (2006), Χρηστάκης (2007), Ζώνιος Π (2006)