Την ήττα με 1-0 στο τέλος γνώρισε ο Καραϊσκάκης στο παιχνίδι για την 14η αγωνιστική της Super League 2 από τα Χανιά στο Γήπεδο Περιβολίων. Ο σκόρερ για τους Κρητικούς ήταν ο Διαμαντόπουλος, ενώ ο Καραϊσκάκης έπαιζε με δέκα παίκτες από το 25ο λεπτό λόγω αποβολής του Ρουμπανγκούκα.

Ο Καραϊσκάκης ήταν η ομάδα που ξεκίνησε τον «χορό» των ευκαιριών στο 6ο λεπτό με σουτ του Ναζίμ να μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.

Στο 13′ ήταν η μεγαλύτερη ευκαιρία για τους Αρτινούς ύστερα από την κεφαλιά του Θεολόγου, ο Δούμτσιος έκανε την παράλληλη πάσα στην «καρδιά» της περιοχής, όμως το κοντρόλ του Ρούνεϊ δεν ήταν καλό, με τον αντίπαλο κίπερ Κουτζαβασίλη να μπλοκάρει τη μπάλα.

Στα επόμενα λεπτά όμως ξεκίνησε η «αντεπίθεση» των γηπεδούχων αρχής γενομένης από την φάση του 15ου λεπτού, όταν ο Βασιλόγιαννης έδωσε πάσα στον Μπραμπίγια που ήταν στη θέση του πέναλτι ωστόσο το σουτ του το μπλόκαρε ο Χουάντερον.

Στο 25’ άλλαξαν οι ισορροπίες του παιχνιδιού, καθώς ο Ρουμπανγκούκα δέχτηκε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε, για φάουλ στο Βασιλόγιαννη.

Το ημίχρονο έκλεισε με τις ωραίες αποκρούσεις του Χουάντερσον στο φάουλ του Μπραμπίγια, στη κεφαλιά του Διαμαντόπουλου και στο σουτ του Μασένα και με το σκορ στο 0-0 οι ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια.

Στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι μπήκαν με απειλητική ευκαιρία του Βασιλόγιαννη αλλά ο Χουάντερσον ήταν πάλι εκεί και μπλόκαρε.

Στο 52′ από φάουλ του Παπανίκου, η κεφαλιά του Μασένα έστειλε τη μπάλα λίγο πάνω από την εστία.

Στο 72′ ωστόσο οι Χανιώτες άνοιξαν το σκορ με τον Διαμαντόπουλο να πιάνει γυριστή κεφαλιά στη σέντρα του Δημητριάδη και να κάνει το 1-0, ενώ είχαν δοκάρι με τον Καμαρά.

Η τελευταία αξιόλογη φάση για τον Καραϊσκάκη ήρθε από το γύρισμα του Δούμτσιου με αποδέκτη τον Ρούνει αλλά το τάκλιν του Καμαρά ήταν «σωτήριο» για την αντίπαλη ομάδα και έτσι έμεινε το 1-0 ως τελικό σκορ.

Χανιά (Παπαδόπουλος): Κουτζαβασίλης, Νίκολιτς – Ρέντζας, Ανδρέου, Σωτηράκος – Γρομητσάρης, Καμαρά, Πλέγας – Δημητριάδης, Κάρλος – Γκίνο, Μπραμπίγια – Βρεττός, Βασιλόγιαννης, Μασένα, Διαμαντόπουλος

ΑΕ Καραϊσκάκης (Μάγγος): Χουάντερσον (77), Παπανίκου (24), Τάμπας (22) – 76′ Μπεκατώρος (23), Θεολόγου (2), Lovric (95), Ναζίμ (21) – 68′ Νταλακούρας (8), Χατζηδίμπας (4), Rubanguka (6), Δούμτσιος (9) – 83′ Δεινόπαπας (10), Μαύρου (18) – 76′ Μπρέμπος (26) , Rooney (90) – 83′ Μαραθωνίτης (17)

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή για τη φωτογραφία.