Μία ακόμα ήττα γνώρισε ο Καραϊσκάκης Άρτας, ο οποίος ηττήθηκε στο γήπεδο Αγίων Αναργύρων από τον Απόλλωνα Λάρισας με 1-2 στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Super League 2.

Σκόρερ του ματς ήταν οι Θεολόγου (73’ αυτoγκολ), Χατζής (76’), Ναζίμ (81’ πεν.).

Με δέκα παίκτες έμεινε η ομάδα της Άρτας στο τέλος λόγω δεύτερης κίτρινης στον Μπεκατώρο.

Το πρώτο ημίχρονο είχε λίγες καλές φάσεις ειδικά από τον Καραϊσκάκη, το σουτ του Μπεκατώρου, τις κεφαλιές των Ναζίμ και Μπρέμπου και το απειλητικό σουτ του Δούμτσιου πέρασαν άουτ.

Λίγο πριν τη λήξη του πρώτου μέρους, ο Δούμτσιος πήγε να εκμεταλλευτεί την κακή συνεννόηση στην άμυνα της φιλοξενούμενης ομάδας, αλλά τελικά ο Γλύκος βγήκε από την εστία του και έδιωξε μακριά.

Στο δεύτερο ημίχρονο έγινε το ωραίο παιχνίδι με ένα τέλος με πολύ αγωνία και σασπένς. Από χαμένες ευκαιρίες είχαν και οι δύο ομάδες.

Για τους φιλοξενούμενους Μπάμπης, Αθανασιάδης και De Campos είχαν πιο ενεργό ρόλο ενώ για τον Καραϊσκάκη, το σουτ του Ναζίμ και η μεγαλύτερη με το τετ α τετ του Δούμτσιου δεν κατάφεραν να βρουν στόχο.

Στο … ζουμί του παιχνιδιού το σκορ άνοιξε με το αυτογκόλ του Θεολόγου στο 73′ για το 0-1 ενώ τρία λεπτά μετά, ο Χατζής με κεφαλιά έκανε το 0-2 για τον Απόλλωνα. Ο Καραϊσκάκης μείωσε στο σκορ σε 1-2 με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ναζίμ (έπειτα από την ανατροπή του Μαραθωνίτη από τον Καμπέρη) δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο ματς. Ωστόσο μέχρι το τέλος του παιχνιδιού ο Καραϊσκάκης βρέθηκε και με αριθμητικό μειονέκτημα καθώς αποβλήθηκε ο Μπεκατώρος.

ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ  ΆΡΤΑΣ (Μάγγος): Χουάντερσον (77), Τάμπας (22), Μπεκατώρος (23), Θεολόγου (2), Λόβριτς (95) – 40’ Χατζηδίμπας (4), Ναζίμ (21), Ρούνεϊ (90) – Μαραθωνίτης (17), Κλιγγόπουλος (88), Δούμτσιος (9), Μπρέμπος (26) – 68’ Νταλακούρας (8), Δερμιτζάκης (14) – 68′ Μαύρου (18)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Φρατζέσκος): Γλύκος, Σκούπρα, Καμπέρης, Καρρίκι, Μόρας, Χατζής, Μπαλογιάννης (65′ Μπαστιάνος), Μπάμπης (69′ Ομπράντοβιτς), Αθανασιάδης (82′ Τασιούλης), Γιάκος (82′ Μπάλλας), Ντα Κάμπο (82′ Γκουντρουμπής)

Μπορεί να είναι εικόνα κείμενο που λέει "SL2 Αποτελέσματα Super League 2 17η Αγωνιστική EPT SPORTS 0-4 Δημοτικό Ρόδου ΔΙΑΓΟΡΑΣ XANTHI ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΞΑΝΘΗ EPT 3 1-0 Ξάνθη Arena ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Π.ΑΕ ΤΡΙΚΑΛΑ EPT SPORTS 0-2 Δημοτικό Τρικάλων XANIA ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ EPT SPORTS 2-1 o.ф ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ Δόξας, Δόξα Δράμας 979 ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ EPT SPORTS 1-2 Αγίων Αναργύρων ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ Π.Α.Ε.ΑΠΟΛΛΩΝ 1930 ΙΩΝΙΚΟΣ EPT 1-0 Νεάπολη Νίκαιας ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ @SL2FL.gr @sl2fl_g {S} sitewize"
Μπορεί να είναι εικόνα κείμενο που λέει "Βαθμολογία SL2 Super League 2 17η Αγωνιστική ÎÎ 17 Ομάδα ΙΩΝΙΚΟΣ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΞΑΝΘΗ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ B 34 17 31 17 30 ΧΑΝΙΑ 17 28 26 17 17 25 17 17 ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ ΤΡΙΚΑΛΑ 0.ф ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ 10 11 12 17 22 21 20 16 11 17 17 17 11 @SL2FL.gr @sl2fl_gr @SI2FI {S} sitewize"