“Πεντόβολα” χθες η πρώτη ομάδα του ΠΑΣ Γιάννινα, “πεντόβολα” και η Κ17 των “κυανόλευκων” που στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος εφήβων της Super League νίκησε τον Βόλο με 5-1!

Η ομάδα του Γιάννη Λώλη συνεχίζει την ξέφρενη πορεία των τελευταίων αγωνιστικών και μετά τις νίκες με ΑΕΛ, Άρη και Ξάνθη, νίκησε και τον Βόλο και επέστρεψε στη 2η θέση της βαθμολογίας!

Καταιγιστική από τα πρώτα λεπτά η “κυανόλευκη” ομάδα, που κυριάρχησε απόλυτα στο α’ ημίχρονο, μην αφήνοντας τον Βόλο να περάσει ούτε το κέντρο!

Μόλις στο 6ο λεπτό ο ΠΑΣ Γιάννινα άνοιξε το σκορ με τον Βλέτσα που ξεκίνησε μια τρομερή κούρσα από δεξιά μεταξύ κέντρου και μεγάλης περιοχής, από πλάγια θέση έκανε το σουτ και η μπάλα πήγε στον ουρανό των δικτύων του τερματοφύλακα του Βόλου!

Στο 13′ ο Ζωγράφος ανατράπηκε στη μεγάλη περιοχή με τον διαιτητή να σφυρίζει αμέσως το πέναλτι. Ο Βλέτσας από την άσπρη βούλα έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του τερματοφύλακα του Βόλου και έκανε το 2-0.

Στο 39′ ήταν η σειρά του Ζωγράφου να πανηγυρίσει γκολ. Ο Βλέτσας εκτέλεσε φάουλ, η μπάλα βρήκε αρχικά στο τείχος, στη συνέχεια από τις κόντρες η μπάλα έφτασε στον Ζωγράφο που με σουτ έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία του τερματοφύλακα του Βόλου.

Στο β’ ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε για 20-25 λεπτά, αλλά και πάλι ο ΠΑΣ Γιάννινα βρήκε το γκολ. Ωραίο σλάλομ του Λυκόπουλου στην περιοχή, τους πέρασε όλους και με ωραίο πλασέ πέτυχε από κοντά το 4-0.

Στο 81′ ήρθε το 5ο γκολ με κεφαλιά από τον Τσαλούκα μετά από σέντρα του Ζωγράφου.

Ο Βόλος κατάφερε στο 89′ να πετύχει το γκολ της τιμής με τον Τζαφέρρι, ο οποίος με διαγώνιο σουτ έκανε το τελικό 5-1.