Σπουδαίο αποτέλεσμα πήρε η Α.Ε. Καραϊσκάκης Άρτας εκτός έδρας από τον Παναθηναϊκό Β’ για το πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκα 2. Οι Αρτινοί αναδείχτηκαν ισόπαλοι 2-2 με τον Καραϊσκάκη έχοντας καταφέρει να ανατρέψουν το εις βάρος τους 2-1 το οποίο είχε δημιουργηθεί από τα πρώτα λεπτά του ματς.

Στο 5ο λεπτό ο Ντοναλντόνι άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, με τους πράσινους όμως να αντιδρούν.

Στο 32ο λεπτό ο Βαγιαννίδης ανατράπηκε στην περιοχή και ο Θεοχάρης με πέναλτι έκανε το 1-1.

Ο Παναθηναϊκός που είχε ανεβάσει την απόδοσή του πήρε «κεφάλι» στο σκορ στο 65′ και πάλι με πέναλτι που κέρδισε ο Σέχου από τον Χουάντερσον. Το εκτέλεσε ο ίδιος και έκανε το 2-1.

Το τελικό 2-2 όμως ήρθε στο 62ο λεπτό με ένα πολύ όμορφο γκολ του Ρούνεϊ. Συγκεκριμένα, ο παίκτης του Καραϊσκάκη Άρτας έπιασε ένα απίθανο σουτ έξω από την περιοχή μη αφήνοντας στον Χριστογεώργο τη δυνατότητα να αντιδράσει.

Παναθηναϊκός Β (Γιάννης Βονόρτας): Χριστογεώργος, Βαγιαννίδης, Ρόμπι (86’ Τσιριγώτης), Αντωνίου, Μαρτίνης, Θεοχάρης, Ηλιάδης, Μαραθωνίτης (62’ Κρυπαράκος), Αθανασακόπουλος (86’ Καρβούνης), Σαρδέλης (76’ Κούτσιας), Σέχου.

Καραϊσκάκης Άρτας (Ντράγκαν Τζουγκάνοβιτς): Χουάντερσον, Τάμπας, Γλυνός, Κλιγγόπουλος, Μπεκατώρος, Ναζίμ, Ρουμπανγκούκα (78’ Βαφειάδης), Ρούνεϊ, Δερμιτζάκης (85’ Κριστμάρεβιτς), Ντοναλντόνι (61’ Γαλεάδης), Σταμάτης.